Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Имам 200 ватов на Техногама, от 2 години, никакви проблеми, не бучи, обслужва 3 помпи, контролер и задвижка за трипътен. Акумулатора е един изтрещял 60 амперчасов, но си държи по 4-5 часа. Но като цена ми се мотае нещо около 200 лева...ама преди 2 години, все пак.
scanex - помощник
kalin72 написа:
Имам 200 ватов на Техногама, от 2 години, никакви проблеми, не бучи, обслужва 3 помпи, контролер и задвижка за трипътен. Акумулатора е един изтрещял 60 амперчасов, но си държи по 4-5 часа. Но като цена ми се мотае нещо около 200 лева...ама преди 2 години, все пак.
Да, тогава са били малко по-евтини. Ето актуални цени за момента - http://www.kaminotehnika.com/html_aksesoari/4_ups.html
Не мога да разбера UPS-ът SineUPS МОДЕЛ S100a дали наистина има възможност за добавяне на външна батерия? В сайта на Техногама нищо не пише за тази възможност (само че има вградена батерия 7,2 Ah), но във Инструкцията за SineUPS пише, че има. :?
kuuuuuul - майстор
Сега съм с 6бр. помпи и трябва да се заслушаш за да усетиш разликата.
kipu67 - напреднал
В сайта на ТЕХНОГАМА за всеки ЮПС има ръководство. Там има и формула за изчисление
на времето през което ще работи апаратурата при съответния консуматор.
При 7 Ah акумулатор, и 40 W консумация , можеш да разчиташ на 50 минути работа.
Така че трябва да си уточниш колко очакваш да работи помпата без външно напрежение.
Аз лично съм със ЮПС на ТЕХНОГАМА и съм много доволен.
scanex - помощник
Днес получих отговор от Техногама по моя въпрос:
Здравейте,
Да,имаме и модел S100a+ с възможност за включване на външен акумулатор.
Цената е 230,00лв. с ДДС. Можете да купите модела,който Ви интересува от нас.
Приятен ден!
Аз от 3 години съм с един на една старозагорска фирма. Синусоидален е и съм доволен има подробно ръководство и изглежда добре направен. Имали сме аварии с тока - никакъв проблем. На вилата го ползвам BU300W с външен акумулатор 80Ah. Имат и с вградени батерии.
http://bgups.com/newups/
Последна промяна от dede на ср ное 04, 2015 2:54 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
И се регистрира, само за да участваш в тема, по която е писано последно преди година?
brat4eda_81 - специалист
ами това си е важна тема и не е лошо да се споделя за такива екстри като гледам при нас всеки ден започнаха токови удари,така че и аз доста се замислям ама нищо не разбирам от такава техника:):)
iliana - специалист
Бихте ли ме посъветвали откъде в пловдив мога да си купя ups
Какъв да бъде и някаква ориентиеовачна сума
Ако има значение помпата ми е DaB Va 35\130m - 35 kw
krasi92 - майстор
Примерно от''Кукленско шосе'' 9

Тема "Кой модел UPS за помпа за локално парно да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: