• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
joro39 - специалист
колеги за другия сезон реших да си спретна едно котелче за пелетна горелка ,че нещо не съм доволен моето симе.
Прикачен файл:
34742855_11_585x461_rev009.jpg
34742855_11_585x461_rev009.jpg (20.86 KиБ) Видяна 3268 пъти
това съм замислил като идея какво мислите по въпроса давайте ;
filmatoplo - майстор
Най добре и най лесно -голяма тръба фи-750, дъно и таван отвори в които се вкарват димогарни тръби фи-60 примерно, редовете тръби се разделят на 3 като се образуват трите хода.
mar4ika - специалист
Аз карам вече 13 години с такъв като на чертежа само че с 6 прегради и съм доволен.Един път го карах 24 часа на отработено,през цялото време на работа не промени температурата от55 градуса но за 24 часа набра сажди от 2 см по стените. Сега взех една нафтова горелка да е направя на масло но в момента съм в застой,трябва да и сменя дюзата с по малка , но това може би е друга тема.
joro_vn - специалист
Първи проблем : как ще се чистят тия хоризонтални плоскости ?
dani731117 - специалист
здравейте моят е същият модел и съм много доволен. тези снимки от къде са?
filmatoplo - майстор
:wink: Само ми кажете кой се изработва по лесно , моя пример или вашия , и кой ще има по добро кпд и най лесно ще се почиства .Драснете една схема -правоъгълник с 3 реда вертикални тръби , сега вижте ходовете -като тръгнете нагоре през първия ред тръби , слезете надолу през втория ред и се изкачите пак нагоре по третия ред тръби .Горелката се поставя под първи ред тръби -успех.
dani731117 - специалист
почистването става от пред, има врата.на снимката се вижда но трябва да се вгледаш.мисля че моделът е чешки но мога и да бъркам.моят е вече на 2 години и за сега съм доволен.
шоп - майстор
ето на тази снимка се вижда как са чистят подобен вид котли

Прикачен файл

6-1_1_~1.JPG
6-1_1_~1.JPG (90.52 KиБ) Видяна 3049 пъти
dani731117 - специалист
да тази снимка казва много.човека който го е заварявал е специалист.и въобще ми харесва изпълнението.
  • 1
  • 2

Тема "котел за пелетна горелка направи си сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: