Най - вълнуващия въпрос зимно време.
jj77 - специалист
Здравейте,

Въпросът ми към Вас е да дадете мнения дали да търся вариант за монтиране на радиатори под прозорците или да ги оставя както са проектиране на отсрещните стени? Ако трябва да сложа радиатори, някой знае ли дали се предлагат на пазара такива с извита форма?
За радиатори под прозорците ме спира това, че те не биха били извити по линията на фасадата и биха отнели доста място в случай че са прави. Дали е по-добре да жертвам място и естетика, за да получа по-ефективно отопление с радиатори под прозорците? Изложението е ЮИ, ако това има значение. Отопление е на газ.

Прикачен файл

pic3.jpg
така е по проект. Има и още 1 висок радиатот на отсрещна стена.
pic3.jpg (95.19 KиБ) Видяна 3950 пъти

Прикачен файл

pic2.jpg
pic2.jpg (97.98 KиБ) Видяна 3950 пъти

Прикачен файл

pic1.jpg
pic1.jpg (111.78 KиБ) Видяна 3950 пъти
galin56 - специалист
Не знам дали има извити, но ако сложиш прави ще се изсереш на метеното буквално. Ще съсипеш хубавите прозорци и стени. А и там е твърде ниско за радиатор. Най-добре слагай на страничните правите страни. Аз така бих направил.
LazarGanev - "Велик майстор"
От този високия радиатор няма смисъл, по-добре си сложи един или 2 конвектора
Ruseff - специалист
LazarGanev написа:
От този високия радиатор няма смисъл, по-добре си сложи един или 2 конвектора
+1. Помещението ти е доста голямо,изисква обмен на топлия въздух.Слагай конвектор,или два по-малки.Ако сложиш един голям,смени тръбата с ф20.
jj77 - специалист
а къде ще е правилно да се разположат конвекторите? Не ми се иска много да загрозя пред прозорците...
jj77 - специалист
galin56 написа:
Не знам дали има извити, но ако сложиш прави ще се изсереш на метеното буквално. Ще съсипеш хубавите прозорци и стени. А и там е твърде ниско за радиатор. Най-добре слагай на страничните правите страни. Аз така бих направил.
чувал съм, че при такова разположение, се получава студено течение по пода от прозорците към радиаторите, което искам да избегна. А какво мислите за конденза при двата варианта?
turbocharged - специалист
Не виждам къде може другаде да сложиш радиаторите освен под прозорците. Този ъгъл дето мислиш да сложиш радиатори ще ти е полезен за други неща. Аз имам подобни витрини в моята къща но са прави. Според google има извити радиатори https://www.google.bg/search?q=curved+radiator или намери начин да извиеш съществуващи радиатори с рязане огъване и заваряване.
plamen_peev - специалист
абе какви глупости разправяте бе колеги.
Ако има извити вече добре. честно не съм търсил щото минаха 10 години откак си правих системата.
Аз също имам извивки (влизам ти в положението :goodman: ).
Предлагат се ниски радиатори панелни или алумин вече според желанието.
Аз въпроса съм го решил на "къси пасове" както дограмата със 2-3 къси радиаторчета се прави завоя.
Моите са панелни 30 см високи и май 100 см дълги.
По мое време не се предлагаха извити. Ето две примерчета приложени. Съжалявам че толкова се вижда ама не са снимани радиаторите специално, а не съм в къщи за други снимки.
Общо в дневната имам 6 радиаторчета и един дълъг на същата височина.
Ако не са под прозореца има два проблема лошо отопление и хлад от джама, а и не по-маловажно както е ново строителството и доста ама ДОСТА кондензм по долната част на прозорците които са без радиатори.

Прикачен файл

Home 7.JPG

Прикачен файл

Home 6.JPG
jj77 - специалист
може ли да дам малко UP.
jj77 - специалист
а какво ви е мнението, ако под прозорците се направят серпентини , и се "затворят" отпред по някакъв декоративен или интериорен начин? Това ще позволи изграждането на серпентината по овалната форма на стената.
Евентуално от какъв материал да се изработи серпентината за да отдава максимално топлина?

Тема "място на радиатори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: