Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kostov79 - помощник
Здравейте,имам следния проблем тягата на комина ми е слаба и котлето не гори добре.Комина ми е нов вътрешен от двойни коминни тела като големия отвор е 17/17 светлата част.Комина е правен това лято и още не е експлоатиран, в къща съм и само аз го ползвам като няма други печки включени в него.Над покрива е обзидан с тухли,висок е около 12метра като на калкан има кооперация и комина ми излиза около 50 см над билото на кооперацията.Котлето е 24 КВ на хидротерм чугунено,като неговия димоотвод е със Ф 180 вързан е към комина с иноксова гофра 2м без ъгли и чупки.Та ,как да подобря тягата защото като запаля и от горния отвор на голямата вратичка пуши докато загрее осмърдява всичко,и като презареждам пак.Вариантите според мен са два или да удължа с някаква тръба с около метър височината на комина защото мисля ,че кооперацията пречи.Другото за което си мисля е от тия шапки тип вентилатор дето завихрят,но за тях много противоречиви мнения чета.Моля ако някой има опит с подобен проблем да сподели как да си реша проблема.Приемам и всякакви други съвети за които евентуално не съм се сещал.Предварително благодаря.
joro39 - специалист
Казваш, че е двоен комина единия или и двата отвора ползваш.
Kostov79 - помощник
joro39 написа:
Казваш, че е двоен комина единия или и двата отвора ползваш.
Здравей,ползвам само единия (по широкия )отвор другия до колкото съм запознат се ползва за отдушник и да захранва с кислород уреда.
bibiqn - специалист
И аз имам подобен проблем.При тебе тяга няма само при студен комин или постоянно?
Kostov79 - помощник
bibiqn написа:
И аз имам подобен проблем.При тебе тяга няма само при студен комин или постоянно?
При топъл комин се подобрява малко ,но според мен не е достатъчно,не пуши но и не гори добре при отворена долна клапа.Примерно задавам температура на водата 90 градуса(почти изцяло отворена клапа) и достига 50 градуса.
raddko123 - напреднал
поискай жокер от специалистите....а повярваиййййййй има много дарвени философи,,,ТУКА :goodman: :finga:
bibiqn - специалист
И аз това лято правих само че от единични тела.Направих и изолация на комина от 5 см каменна вата, но не съм доволен за сега.Мисля да го вдигна още малко.От розетката до върха на комина има няма 4 метра.не знам дали ако го изолираш няма да се подобри.
шоп - майстор
Kostov79,
според мен ти сам си стигнал до двата начина да опиташ да подобриш тягата.


Според мен първо манхни шапката тип вентилатор

След това ако няма подобрение удължи с 1 м ( макар че 50 см над билото на съседният калкан е Ок)

Пишеш че котела не може да вдигне повече от 50 градуса. С какво гориво си и колко м3 отопляваш и какви са изолациите и дограмите.
Kostov79 - помощник
bibiqn написа:
И аз това лято правих само че от единични тела.Направих и изолация на комина от 5 см каменна вата, но не съм доволен за сега.Мисля да го вдигна още малко.От розетката до върха на комина има няма 4 метра.не знам дали ако го изолираш няма да се подобри.
Комина е изолиран почти целия,вътрешен подпокривното пространство е топло,над покривното е с обзидано с тухли,от розетката на 1 етаж до върха идват към 10м сега ги смятахме грубо,чист от нагар но явно му трябва още малко да се вдигне.Сега е момента специалистите да дадат мнение :)
raddko123 - напреднал
Пишеш че котела не може да вдигне повече от 50 градуса. С какво гориво си и колко м3 отопляваш и какви са изолациите и дограмите. :razz: :axe:

Тема "Проблем с тяга на комин" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: