Най - вълнуващия въпрос зимно време.
emko - напреднал
Живея в кьща с вьншна изолация,цялата дограма е аломиниева с прекьснат термо мост,стьлопакет с КА стькло.Имам локално парно правено от мен,водна риза в една печка вместо тухли,трьби с ал.вложка и 6 радиатора с вьтрешна ламарина.Постоянно се интересувам от намаляване на водата,която затоплям и намерих една фирма РАДИАТОР.БГ,която внася такива радиатори.Като гледам на клипа в сайта им с инфрачервената камера,голяма работа изглеждат.Някой колега може ли да каже,как стоят нещата има ли мнение за тях.Като всяко ново нещо,за мен звучи невероятно един родиатор да сибира 0.8гр вода,око сменя радиаторите постепенно в годините,мисля,че ще падна на половина с дьрвата.Понеже гор.камера ми е малка и горя само дьрва/меше и цер/.За сега вносителя е само един /това намери гугьла/ и цените им са за мен малко скьпички,ако тьрсенето се вдигне може повече и вносители да станат,както преди години сьс сльнчевите колектори и фотоволтаиците.Моля пишете ако имате мнение по вьпроса,предварително ви благодаря.
fbr - майстор
emko написа:
Постоянно се интересувам от намаляване на водата,която затоплям

мисля,че ще падна на половина с дьрвата..
Тези двете неща нямат нищо общо помежду си. Попрочети тука из форума и ще се убедиш.
LazarGanev - "Велик майстор"
Търсиш мющерии за да сваляте цените на вносителя ли? :-D
syncho - майстор
Количеството вода в системата НЕ влияе на разхода на гориво! И fbr правилно го е казал.
VLADO66 - майстор
Даже като се намали количеството на водата при положение че топлоизточника е камина може да стане по-зле,защото се губи инертността на системата и може ризата да се издуе,да не казвам БУМ.
Тани - модератор
Замисли се и защо хората слагат буферни съдове, а ти искаш да намалиш количеството на водата. Защо ли ще се набутват хората и ще им търсят място, ако няма полза от тях?
sian - специалист
Най-добре да се мине на суха камина. Няма да има вода. Колко ли ще падне разхода.
На времето един пробвал да научи коня си, да не яде. Тъкмо свикнало кончето, и умрело. :-D
torbalan - Дървен философ
Ако вярно търси съвет човека, аз бих казал "не се занимавай с глупости, сложи си обикновени радиатори" :)
emko - напреднал
Вкус и цвет тавариш нет.Боя с прьдня нестава.Един старец казва,както при брака е нужен компромис.Мисля,че това е форум НАПРАВИ САМ.Идеални и безгрещни хора няма,само онези които ни гледат отгоре.Системата ми е отворена и няма опасност да рече БУМ.А дотава,че няма значение колко вода ще се греят и колко калории ще са необходими,за да се загрее тази вода в системата,сложете 5лт вода на газов котлон засечи времето до завиране -после 50лт,времето е равно на кг газ.За буферните сьдове е предимство,че като загасне огьня ще се взима от тази вода,докато и тя истине/акомолирана топлина/.Дьрвата за сезона са около 1000лв,няма как в годините да поевтенеят,защото никой не засажда а само се реже.Мога да си направя саморьчно един метален цилиндьр и в него един нагревател от бойлер 3кв,един термоосезател и каквато температура му задам това ще е.Колко време ще работи самия нагревател и после само да подьржа температурата на 10лт вода.В техная сайт РАДИАТОР.БГ говорят за нагряване на водата по индукция,сигурно така е още по малко тока- необходим за потдьржаме на водата в желаната температура.Все пак е нова технология и ще има някой скептичен кьм нея,преди време ветро парковете и фотоволтаиците ги нямаше а сега навсякьде,скьпи са -но заеми бол,който му стиска и би си хранил семейството и рода след него.
syncho - майстор
emko тия индукционните са жив т***к. Никва нова технология не е това. От години се опитват да я пробутат. Няма как да вкараш 2кВ ел мощност и да изкараш 3кВ топлинна. Обикновенния ел нагревател ти е с почти 100% кпд на преобразуване. Ако имаш излишни пари да даваш за технологии от типа "с това мазило се лекува слепотата", скачай смело напред.

Тема "вакумно-водни радиатори сьвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: