• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте ,
от известно време ми се върти в главата една идея и мисля , че е време да я осъществя. Имам вила на доста ветровито място, даже бих могъл да кажа , че има вятър постоянно.Мислех си да направя някаква система за отопление на вятър.Например да сложа един генератор на вятър и директно към него да вържа реотани на духалка или нещо от сорта.
Естествено не съм много наясно с електрото и затова се обръщам към вас.
Интересуваме какъв генератор бих могъл да ползвам ( например от кола или нещо от сорта) и съответно какъв нагревател.
Като цяло идеята дали е добра? Аз съм намислил да сложа 2-3 (ако става разбира се ) и да се отоплявам на вятър.
Благодаря предварително!
inspo - майстор
А търси ли дали няма писано по въпроса. Май не.
Първо прочети малко, после ако имаш въпроси питай.
https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=znu ... 0%BE%D1%80
jabata - специалист
Теоритично може да се направи такова нещо. Но сега по същество, генератор от кола забрави, той е на 12V, и в най-мощните зорлем може да докарат 1.5 - 2 KW.
на тебе ще ти трябва генератор от някой бензинов агрегат. Да го разкостиш и да вземеш само генератор-а. А може и да ти трябват 2 такива, защото мощността ще ти е малка. Или имаш откъде да си вземеш 10 KW генератор на 220V, и ще ползваш него.
След това трябва да си направиш трансмисия на оборотите, защото тези генератори, те дават напрежение при едно 1000 оборота. При по-малко просто няма възбуждане на намотките, и електромагнитното поле е много слабо. В същото време перката я има 100-200 оборота в минута, обаче пък има доста висок въртящ момент, и с точната трансмисия ще преобразуваш въртящия момент в обороти, които след това в електромагнитно поле.
След това ти трябва някаква перка, и стойка да я качиш на високо (едно 20 метра)

Хайде сега сметни главоболията покрай всичко това, и си прецени, няма ли да е по-добре да намериш да си купиш готов ветрогенератор.
Е, вярно и те не са евтини мисля че 5KW имаше нещо към 4-5000 Eur, ама сам да тръгнеш да правиш, едва ли ще е по евтино.
Да не говориме, че такова нещо се рентира, когато генерира непрекъснато ток, и той се използва.
crez - майстор
Колега, преди да пуснеш тема разрови се с търсачката,много е коментирана тази тема,ето една от тяхhttp://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 0%BE%D1%80
Да,извинявайте . Знам че има теми за ветрогенератори , но мен по-точно ме интересува не направата на ветрогенератор ами какъв трябва да е ветрогенератора за да ми загрява реотан ,или няколко. Аз мисля че май най-добрия вариант е да купя готов . Мисля че гледах из интернет различни модели , дори и китайски коитоне бяха повече от 1000 лв.
Мен ме интересува дали като цяло идеата е осъществима , защото акомога да се отоплявам така си заслужава инвестицията.
crez - майстор
Ето едино предложениеhttp://www.chepakov.com/smallwindturbines.htm

Хибридна система 1460Wp: Вятърен генератор 1000W 48V; Хибриден PWM
контролер с LCD дисплей за 2kW вятърен генератор и вход за 500Wp фотоволтаици;
Мачта 9м с обтяжки за 1kW; Инвертор 2000VA 48V модифиц. синусоида със зарядно
устройство; 2броя Соларен модул Luxor 230Wp ; Това е с цена 5000лв.
jabata - специалист
Както виждаш става,

но въпроса тука е друг, колко такива инсталации трябва да поставиш за да получиш необходимата мощност за отоплението на една вила, предполагам трябват ти поне 5 kw.
То вярно че това нещо се изплаща, но помислил ли си, как ще се оправиш с мургавите данъчни, които ще минат и ще вземат данък метал :lol: А той както знаеме не е никак малък.
Дамм, в интерес на истината се надявам тези дни да имам повече информация за нещо подобно което искам да направя. Днес се чух с познат който има съсед с такава инсталация ако мога така да я нарека. Но за съжаление не може да ми обясни как я е направил съседа му. С две думи ми обясни , че е сложил някакъв генератор ( който не се знае какъв е) и е свързан с някакъв реотан ( който е от кола или от камион , но и за него не е сигурен от къде е) и ми каза , че когато е в тях и примерно вятърът се засили и реотана грее по-силно. Като цяло ми каза , че почти постоянно свети и нагрява реотанчето когато му е на гости. Когато са си говорили му е казал,че лесно го е направил и не му струвало почти нищо.
Наистина се надявам да получа повече информация за този агент . Но като цяло явно е възможно да се направи,а аз не съм много наясно с електро и с реотани и затова се обръщам към вас.
Energyx - специалист
Странно, толкова вили /и не само/ са на ветровити места, защо ли не си слагат перки :?
:) Верно, че тоя месец е подходящ за чесане на клавиатури, но тъжната истина на този етап е, че вятърът и слънцето за лично ползване не са рентабилни. Е, за хоби става, кеф цена няма :)

================
Някой не знае, че нещо е невъзможно-и го прави !

Аз съм ЗА ! :drinkers:
gogyto - специалист
Всяка енергия която може да се получи на този принцип трябва да се усвоява, ще следя темата, че и аз имам вила на баир :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Система за отопление на вятър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: