• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 117
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
n.ganev написа:
самият котел конструктивно не се различава от други подобни струващи 1600-1700лв
И не ми е ясно какво те кара да я караш все със заядливия си тон. Нищо лошо, че си харесал даден продукт и си решил да държиш на него, но все пак има четящи, които не могат да отделят или не искат да отделят такава сума при условие че ще постигнат същият ефект с половината от това което Красен написа като цена.
fox_vt - майстор
Не съм тръгнал да се заяждам, нито да карам некой да купува каквото и да било.Интернет модула и юпс със чиста синусоида са към 700 лв.Управлението с този му алгоритъм още повече.Ти на базата на коя система казваш, че ще постигне същото за двойно п малко пари? Като чета коментари един щял да го изхвърли друг му писнало от настройки трети от спиране на тока и купуване на генератор заради котела.Хора осъзнайте се малко,и това само от една прочетена страница.....Ама както казват за толкова пари толкос.И понеже това е скъпо удоволствие трябва хората да знаят всичко преди да дадат маса и пари,и за да няма после
На производителя му писна от мен и праща негов заместник на който също ще му писне
n.ganev - майстор
fox_vt написа:
Ти на базата на коя система казваш, че ще постигне същото за двойно п малко пари?
Базата е лична среща с Красен / собственик на такава система /, проведени разговори със същия и то в рамките на много добър тон, лични наблюдения и впечатления на същия макар и за кратко и лични мои наблюдения в/у доста системи. Така и не ми отговори на въпрос от др. тема, но както и да е.
Относно изводите - предлагам да не се упрекваме / обиждаме / на прочетени страници и практически постигнати резултати :drinkers: .
n.ganev - майстор
PS
fox_vt написа:
Хора осъзнайте се малко
fox_vt написа:
понеже това е скъпо удоволствие трябва хората да знаят всичко преди да дадат маса и пари,и за да няма после

Цитат:

На производителя му писна от мен и праща негов заместник на който също ще му писне
Защото
n.ganev написа:
Реално погледнато самият котел конструктивно не се различава от други подобни струващи 1600-1700лв.
И последен въпрос: Какъв е смисъла на тази тема след като Красен ми е казал, че няма грижи по отношение на проблеми и настройки по системата тъй като производителя на продукта има ангажимента да следи по интернет във всеки един момент как се държи системата и при нередност всичко да е ТОК без потребителя да има каквато и да е тревога?
fox_vt - майстор
На какъв въпрос не съм ти отговорил в друга тема? Целта на темата е същата като целта на темата на грейко или фероли например, да се помага на потребителите.Ако има много проблеми темата ще е голяма ако не почти няма да се пише по нея, логично нали.Разбира се тази фирма и котел са нови и няма много хора че и имащи регистрация тук, но като се потърси с гугъл ще се стигне до тук и до цялото инфо.Сега по абсурда ти за цената, според теб котел херц е още по голяма глупост една камара пари като и друг котел ще върши същата работа.И си припомни че Пелетен котел не е само котел, има и горелка има и управление а те разбираш ли също струват пари.
n.ganev - майстор
fox_vt написа:
На какъв въпрос не съм ти отговорил в друга тема?
Щом пишеш това значи ползваш само една страница както обвиняваш други четящи, а самият ти ползваш форума както дявола чете Евангелието.
За целта на темата няма лошо, но след като производителя гарантира пренастройка на системата и постоянен контрол чрез интернет връзка и никакви грижи от страна на пациента значи сме постигнали нещо най-сетне.
fox_vt написа:
Сега по абсурда ти за цената, според теб котел херц е още по голяма глупост една камара пари като и друг котел ще върши същата работа.И си припомни че Пелетен котел не е само котел, има и горелка има и управление а те разбираш ли също струват пари.
Абсурди за цена не съм изписвал, а за глупости не съм си и помислял.
Точно по повод на това прословуто и скъпо управление ми завира конфитюра, че оскъпява нещо, което би могло да върши същата работа при котел със същото устройство, габарити, мощност и т.н. и т.н.
krasen1 - специалист
n.ganev качвам една графика да се види че котел торч никога не гаси при всякакви температури работи,без буфер без СТ,в случая от -3 до +10 градуса.Всяко гасене е преразходна гориво.Колко пъти твоята система угасна за това време?Никога с котел на твърдо гориво не можеш да постигнеш КПД като на пелетен котел,ако можеше то втория няма да бъде измислен.Ще те помоля да напишеш твоята система колко пари струва със всички подобрения по нея,дали пали и работи с ЮПС.Всичко това го пиша за да излезе истината,защото в друга тема се дават мешки с пари :wink: Ако с нещо смяташ че съм те обидил,извинявай! :)
Прикачен файл:
Без име.png
Последна промяна от krasen1 на пет дек 19, 2014 12:59 pm, променено общо 2 пъти.
fox_vt - майстор
n.ganev написа:
fox_vt написа:
.
Абсурди за цена не съм изписвал, а за глупости не съм си и помислял.
Точно по повод на това прословуто и скъпо управление ми завира конфитюра, че оскъпява нещо, което би могло да върши същата работа при котел със същото устройство, габарити, мощност и т.н. и т.н.

В темата за слънчевите колектори бях задал простичък въпрос от твоята позиция в момента-защо турски колектор със цялата система бойлери помпи и т н струва 1000 лв а само колектора на бош струва толкова.LazarGanev ми каза има коли и коли има евтини и скъпи.Както искаш така го разбирай,сега ти си в тази позиция на питащ.В тоя ред на мисли самоделната горелка също върши работа,котела на дърва също.
LazarGanev - "Велик майстор"
krasen1 написа:
n.ganev качвам една графика да се види че котел торч никога не гаси при всякакви температури работи,без буфер без СТ,в случая от -3 до +10 градуса.
Това реклама ли е или антиреклама? Какво прави котел Торч като затворят всички термоглави? Продължава да харчи по половин килограм пелети на час? :shock:
n.ganev - майстор
krasen1 написа:
,в случая от -3 до +10 градуса.Всяко гасене е преразходна гориво.Колко пъти твоята система угасна за това време?
В този случай е удачно да ме пита колко пъти е палила системата ми -ами не повече от един път през нощта / за 40мин. / и и три до пет пъти през деня / за по един час - часи малко/. При всяко палене първоначална доза 120гр. пелети смятай както искаш.
krasen1 написа:
Ако с нещо смяташ че съм те обидил,
Не.
LazarGanev написа:
Това реклама ли е или антиреклама? Какво прави котел Торч като затворят всички термоглави? Продължава да харчи по половин килограм пелети на час? :shock:
И аз това се питам.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 117

Тема "Пелетен котел Torch, проблеми, настройки и ползване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: