• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Ruseff - специалист
Vectra написа:
Благодаря на всички за мненията :prayer:
LazarGanev написа:
Аз съм за Тесито 12кВт в комбинация с техния бойлер 120л.
Освен по-големия комфорт при обемния бойлер, има ли някаква друга причина да избера Tesi-то?
Основно ме притеснява голямата мощност на предложения ми котел. Затова се спрях на Tesi, наполовина е.
Правилно ли се опасявам или не :?
ESPACE написа:
Вземай двуконтурния, ако кухнята и банята са ти близо до котела.
Разстоянието между душа в банята и котлето ще е около 9-10м.
Имам спомени отпреди трийсетина години в Русия ползвахме проточен газов бойлер и беше доста трудно да си нагласим температурата на водата под душа.Като я нагласяхме веднъж, душа не се спира, докато не се изкъпеш. Но газта там без парииии, пък тук :x
Не знам при съвременните как е....
Почти същото,но ще ти дам идея-можеш да си сложиш душ батерия с термоглава-цената е между 250 и 4-500 в зависимост от модела :)
ESPACE - майстор
Съвременните си държат без проблем температурата на водата - цепят градуса, особено пък кондензните, които и при по-ниски дебити нямат никакъв проблем заради ниската мощностна граница. Онзи бойлер в Русия е бил някакво немодулиращо дърво.
Ruseff - специалист
ESPACE написа:
Съвременните си държат без проблем температурата на водата - цепят градуса, особено пък кондензните, които и при по-ниски дебити нямат никакъв проблем заради ниската мощностна граница. Онзи бойлер в Русия е бил някакво немодулиращо дърво.
Държат я....Не знам дали си с газов котел,аз в Украйна съм с Westen Quasar,и се принудих да сложа това....айде де,нещо не иска да се качи....Добре де,душ батерия на Форма Вита с термоглава.На монтираните нови инсталации се получаваше същото.Трябва да "надуеш" водата силно,че да намалее перепада,ама тука водата си е бая кинти.
Vectra - специалист
ESPACE написа:
Онзи бойлер в Русия е бил някакво немодулиращо дърво.
Нямам представа кога са първите модулиращи газови бойлери, ама 1980г, в соц Русия, в обикновена квартира едва ли биха сложили бойлер последен писък на модата. :lachtot:
ESPACE - майстор
Ruseff написа:
ESPACE написа:
Съвременните си държат без проблем температурата на водата - цепят градуса, особено пък кондензните, които и при по-ниски дебити нямат никакъв проблем заради ниската мощностна граница. Онзи бойлер в Русия е бил някакво немодулиращо дърво.
Държат я....Не знам дали си с газов котел,аз в Украйна съм с Westen Quasar,и се принудих да сложа това....айде де,нещо не иска да се качи....Добре де,душ батерия на Форма Вита с термоглава.На монтираните нови инсталации се получаваше същото.Трябва да "надуеш" водата силно,че да намалее перепада,ама тука водата си е бая кинти.
Ukraina не ми я давай за пример. И явно не си виждал работещ кондензен котел на живо. Дали съм с газов котел? Не само имам, но и съм монтирал над 200 и поддържам поне двойно. За сега. За дебитите съм написал. Не можеш да очакваш лятото при температура на водата във водопровода 16-18гр. некондензен котел с долна граница 8-9kW да поддържа изх. темп. 38гр. при 6-7л.мин. Кондензен го пржи без проблем, особено пък този за който пита Vectra.
Ruseff - специалист
ESPACE написа:
Ruseff написа:
ESPACE написа:
Съвременните си държат без проблем температурата на водата - цепят градуса, особено пък кондензните, които и при по-ниски дебити нямат никакъв проблем заради ниската мощностна граница. Онзи бойлер в Русия е бил някакво немодулиращо дърво.
Държат я....Не знам дали си с газов котел,аз в Украйна съм с Westen Quasar,и се принудих да сложа това....айде де,нещо не иска да се качи....Добре де,душ батерия на Форма Вита с термоглава.На монтираните нови инсталации се получаваше същото.Трябва да "надуеш" водата силно,че да намалее перепада,ама тука водата си е бая кинти.
Ukraina не ми я давай за пример. И явно не си виждал работещ кондензен котел на живо. Дали съм с газов котел? Не само имам, но и съм монтирал над 200 и поддържам поне двойно. За сега. За дебитите съм написал. Не можеш да очакваш лятото при температура на водата във водопровода 16-18гр. некондензен котел с долна граница 8-9kW да поддържа изх. темп. 38гр. при 6-7л.мин. Кондензен го пржи без проблем, особено пък този за който пита Vectra.
:) Спирам с коментара само с едно допълнение-че Украйна е газифицирана от преди 70 години.Така че има и много "дърва",но сега масово се монтира "съвременно",както се изрази. :) Поздрави...
  • 1
  • 2

Тема "Изграждане на отоплителна система на природен газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: