• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pipilica - майстор
Купих от топливо едни въглища за Руски пресяти ама нещо май са мешани щото имат много прах и дребна фракция около 2-5 мм. Половината явно са Руски щото много приличат на Донбаски, имам от лани и ги сравнявам, ама другите много странни лесно се чупи буцата, стои на пластове и има метален блясък. Едните горят много добре и оставят само сива пепел а тия на пластовете някои буци остават като камък неизгоряло, но не правят шлака като Българските.
Е няколко снимки ако може някой да ги познае.

Прикачен файл

IMG_20141224_232306.jpg

Прикачен файл

IMG_20141224_232202.jpg
pipilica - майстор
Леле уникални въглища съм купил, 163 прегледа и никой не ги познава.
MamaMy - майстор
Това, че някой като мен отваря подред всички нови теми съвсем не означава, че се интересува от въглища или , че познава различните видове. В същото време, дори и да знае какви са, нищо не го задължава да пише по темата. Всичко е на добра воля. :roll:

ПП
Да не говорим, че сигурно пет от тези прегледи са все мои. На всяко отваряне на форума минавам през темата ти. Преди нямаше снимки. След появяването им това ми е първо отваряне.
DundyTheCroc - майстор
Донбас е Украйна, в момента Новорусия, все още добиват въглища, но в по-малки обеми и не ми е ясно как ги изнасят. Украинците наскоро получиха калпави въглища от ЮАР, може да са ги омесили с останалите им донбаски и да са ти ги набутали да се чудиш :)
Energyx - специалист
Масово се копаят и продават въглища нелегално и търговците ги смесват както им падне. Колко циганета са затрупани по изоставени галерии и собственоръчно изкопани шахти-един господ знае. Въпросът какви са тези въглища е безмислен...
pipilica - майстор
Все пак имформативно интересно ми е какви са. Явно вече трябва да гледам по-внимателно. Интересно че има и доста едни сиви меки камъни като чели са от няква глина.
Energyx - специалист
Сивият мек камък се нарича мергел. А въглищата от снимката с голяма вероятност са лигнитни. За двете знаеш къде да прочетеш повече. Ако ги купуваш на чували, винаги може да ти сложат на дъното всякакви. Моят съвет е да търсиш търговец с голям склад и собствен транспорт, с който зарежда склада директно от пристанището в Лом с донбаски въглища, ако изобщо още има доставки след дивотиите в братска Украйна. Хохлите излязоха по глупави и от нас .
dadko - майстор
От години в котела на твърдо гориво горя само донбаски. Купувх ги от Световрачене, с включен техен транспорт до София. Тая година също взех донбаски .(поне за такива ги продаваха). На вид нямаха нищо общо с купуваните досега. По-едра фракция, с едни огромни буци...И специфичното им тего различно. По_леки. Явно тазгодишните са дошли от някое друго находище. Колко близо до Донски Басейн_никой не знае.
Обаче цвета си е наситено черен. Такива екземпяри като при теб_нямам.
Svezar - специалист
Под наименованието "Донбаски въглища" в милата ни татковина измамниците търговци пробутват всевъзможни боклуци та чак обикновени камъни омешани с въглищата,но го разбираш чак като вземеш да чистиш скарата :evil:
pipilica - майстор
Оказа се че тия лъскавите били Антрацитни въглища.
  • 1
  • 2

Тема "Какви са тия въглища?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: