• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alsted - майстор
Казано и по друг начин - едно и също количество гориво изгаря по-бързо при по-интензивна циркулация на водата (при еднакво отворени/затворени клапи) :idea:
Svezar - специалист
И ако си със стаен термостат те боли фара на коя степен ти е помпата,дали по-бързо ще се стопли или малко по-бавно все толкова пелети ще изгориш :idea:
lov - майстор
jorkataG написа:
lov написа:
Според съвета ти нито едно подово не би трябвало да работи. Колкото по ниско е един радиатор толкова по натопен /не се сещам за друга дума / е в студения въздух. В една стая ако няма нещо което да го движи загретия се качва на горе и ако мериш много отчетливо може да видиш разликите в температурата.Понякога може да стигне разлика от 4-5 спрамо тавана и пода Така че достатъчно е да се осигури добър достъп в долната част на радиатора и той дори ще работи по добре.
Колега аз това не съм си го изсмуквал от пръстите. Първо подовото и радиаторите са две различни неща. За подовото не знам да се слага над пода а за поставянето на радиаторите го пише в нета на доста места. Доказано е на практика че радиаторите се слагат на 18-20 см над пода за да има ефективна циркулация. Поразрови се из нета или питай тук във форума на каква височина се слагат радиаторите.
Моите са на 20 см и проблема с отоплението на стаите не стои на дневен ред тоест топло е.
Продължавай да си четеш градски митове и легенди и им вярвай па земи че си тури радиаторите на тавана да не ти заемат място в стаята и да не ти пречат на мебелите.

Жив и здрав нищо лично.
Energyx - специалист
Производителите на радиатори посочват минималното отстояние от пода.
За Калдо, Хелиос-12 см., по каталог. За другите подобни порядъкът е този.
jorkataG - специалист
Градските митове и легенди са хубаво нещо.
За да не се превръща темата в спор най добре е питащия "защо не може да се стопли къщата" да вземе да отвори сайта на производителя и да види там какво пише. Всеки производител е тествал и е написал конкретният вид/модел радиатор на каква височина от пода се монтира. За алуминиевите може и на 100мм от пода но за панелните не по малко от 150-180мм. Така че най добре е контакт с производителя да се направи.
Като пример колегата преди мен е казал за конкретен производител на алуминиеви радиатори.
За панелните е друго.
nikolovvd - майстор
alsted написа:
Казано и по друг начин - едно и също количество гориво изгаря по-бързо при по-интензивна циркулация на водата (при еднакво отворени/затворени клапи) :idea:
Да не забравяме, че ако помпата върти непрекъснато, много по-бавно и трудно ще се стопли водата във водната риза, поради непрекъснатото влизане на студена вода от радиаторите.
Energyx - специалист
За трипътен термостатичен вентил за котел/камина не си ли чул ? :shock:
nikolovvd - майстор
Бе много хора сме чували много работи, но какво е направено при питащия колега е друга бира.
alsted - майстор
nikolovvd написа:
alsted написа:
Казано и по друг начин - едно и също количество гориво изгаря по-бързо при по-интензивна циркулация на водата (при еднакво отворени/затворени клапи) :idea:
Да не забравяме, че ако помпата върти непрекъснато, много по-бавно и трудно ще се стопли водата във водната риза, поради непрекъснатото влизане на студена вода от радиаторите.
Ти сигурно трябваше да цитираш друг пост (който и на мен ми беше направил впечатление с недомислянето си) ма карай :wink: Това с по-бързото изгаряне много ме удиви като го констатирах, но ... никой не го отрича :?
jorkataG - специалист
Е как да отречеш очевадното :-D . Е и на тва има до някъде решение за котел примерно. Като запаля котела и понеже ме мързи все още да сложа контактен термостат спирам помпата от ЮПС-а и като стигне къмто 50-60 градуса и я пускам /а то става бързо като нема циркулация на водата. :partyman:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Не може да се стопли къщата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: