• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 21
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Така . То ще си дойдем на думата ама изолацийката Бате си казва думата. А що се отнася до качество в производството на пелет в региона .... не ми говори :lol:
Аз съм си доволен-цената ме устройва,карат ми ги без пари,чистя по един път на седмицата пепелника,два пъти в сезона котела,така че съм ОК.Е винаги може и по-добре но ...Може би ако вземам от Австрийските от белената дървесина от 200 евро щеше да е по-добре но пълно щастие няма.
n.ganev - майстор
До колкото разбирам не си с Грейко? За цената - нямя спор. За безплатната доставка - също. Но самият производител казва че не във всяка горелка се държат добре - тогава какво ти говори това? Аз лично съм пробвал тези пелети и в друга горелка / още когато започна да ги произвежда / и имам някакви наблюдения във времето и затова пиша. Иначе нищо лично.
n.ganev - майстор
Айдееее, докато си пия бирата и се чоплим зАеби че оспамихме темата ами май му направихме и реклама на човека :lol:
n.ganev - майстор
Наздраве от кега на Ариана,па кой каквото има де :drinkers:
Аз пък съм на Britos :partyman:
filmatoplo - майстор
При мен почти всеки завърши сезона със среден разход 35 кила за 24 часа , наблюдавам много инсталации 50% правени от мен другите от други майстори -такъв е разхода ,да уточня това за площи от 80-120 квадрата , не са изолирани кой знае колко -5 санта стиропор отвън .За догодина почти всеки си знае 6-7 тона дървестни .Почти всички инсталации са направени по учебник , стайни термостати ,вентили и тем подобни -това показва накрая сабята като разход .Най важното уточнение -горелките не са само Грейко , но почти няма разлика в разхода , единствено ще има разлика в цената ако в Грейко се горят пелети по 150 лв вместо 380 .
n.ganev - майстор
За това търся пакетирани пелети до 150лв/тон.
batboby - напреднал
Сезона го приключих с игорени 4.5т пелети. 2т дървесни и 2.5т слънчогледови. Отопляема площ 225кв.м с подово + БГВ. Дървесните ги купих на 330лв., а слънчотледовите с транпорта ми излязоха 190лв. или общо 1135лв. за отоплителния сезон.
mitashki911 - специалист
n.ganev написа:
Очаквамда ми доставят стабилизатора на тягата, но явно с него ще експериментирам следващият сезон.

Какво представлява този стабилизатор ?
6osi6 - майстор
https://www.youtube.com/watch?v=KN88ky1r6Tg
Това е регулатор на тягата на комина. Поставя се, за да не дърпа комина повече при по-ветровито време, което увеличава разхода на гориво, и да поддържа количеството въздух зададено от управлението на горелката-вентилатора.

Ганев е специалистът за тези регулатори.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 21

Тема "разход грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: