• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
batboby - напреднал
milenskior написа:
batboby написа:

Намерих изгодно слънчогледови пелети, но проблема е че трябва да взема 7 тона. Ще ги разделя с един приятел. До сега не съм горил такива и ме е страх да не се набутам. Освен повечето пепел има ли други уловки и подводни камъни?
Ако не е тайна на какви пари и от къде са пелетите?
Аз за другия сезон ще минавам на слънчогледови и ще ми трябват около 7 тона.
Цената е около 190лв. от Павликени фирма "Крип".
milenskior - специалист
batboby написа:

Цената е около 190лв. от Павликени фирма "Крип".
Тази цена за пакетирани в чували ли е или насипни(в биг бег чували)?
batboby - напреднал
milenskior написа:
batboby написа:

Цената е около 190лв. от Павликени фирма "Крип".
Тази цена за пакетирани в чували ли е или насипни(в биг бег чували)?
Мисля, че беше чували по 30кг.
lusynik - специалист
Фирмата е "Керпи".Продават както насипни,така и пакетирани в Биг-бег чували/800-1000 кг./
brat4eda_81 - специалист
хайде грейковци не приключихте ли сезона :):):) не е ли време за отчет на разодите!!!
alex_serviz - специалист
Ако имаш в предвид пелетите: За 100 кв. м ( + 2 бойлера по 80 л. ), с дограма и изолация - средна хубост общо 4.6-4.7 т. слънчогледови пелети. Това при RB20 + Dakon Dor 32 KW + ламарина в бункера + стаен термостат ( без трипътен вентил ). То и зимата не беше студена, де!
Като цяло няма място за сравнение с предишната горелкаИзображение, а пък за връщане на въглища - никога!
filmatoplo - майстор
Аз съм честен -тук Грейковците , Феролковците ,Бурнитите и ГП4 с Даконерите изгориха всеки по 6- 7 тона за цяла зима , 2,5 тона е мит .Не беше много студено , но много продължителна зима .
brat4eda_81 - специалист
браво на вас,аз ще пиша за другата зима,много се забавихме с монтажа !!!
n.ganev - майстор
Сегаааа - моята мешена скара: Котел БОШ СОЛИД 24кВ / стоманен /, 120кв.м. + 120л. БГВ, до 08.01.2015г. горелка Фероли Р7 / до 18.12.2014 - по ст.т. и термоглави след това по механични термоглави / , след 08.01.2015г. горелка Грейко RB20, първоначално по ст.т. след 15.01.2015 по термоглави , от края на февруари работа по програмируеми термоглави. Старт на горелка 28.09.2014г. , стоп за една седмица след Великден и сега още работи. Разход 4тона всякакви дървесни пелети от което количество около 800-900 кг. слънчогледови от тук от там за проби - подаръци :-D . Е т'ва е - експериментите продължават :drinkers: .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Тема "разход грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: