• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
roland - специалист
Здравейте,
Предстои ми изграждане на отоплителна инсталация с термо помпа вода - вода.
Решил съм да използвам таванни вентилаторни конвектори за скрит монтаж. Смятам, че при охлаждане ще мога да си изведа конденза в канализацията, а и много ще съкратя тръбния път, ако го направя с таванни конвектори.
Как Ви се струва идеята? Препоръчайте производител. Интересува ме и характеристика - кой конвектор ще осигури 2кW отопление при t° на входящата вода 40-45°. Гледам в нета има сайтове, които предлагат такива конвектори на цена 320 лв. Заслужава ли си? Последен въпрос - с какъв диаметър тръби да захраня конвекторите, при положение, че смятам да направя системата с PEX AL PEX. От термо помпата ще имам колектори на 1 цол, от там смятам да пусна тръби директно към конвекторите, защото ще имам само един етаж - 4 стаи и не е необходимо да се правят щрангове.
Ще има снимки при изпълнението.
Поздрави,
bulhomes2 - майстор
И моето парно съм го замислил с таванни конвектори. Предвидил съм стената зад него да е куха (гипскартон) и с вентилационна решетка да смуче от ниското. Тръбите ми ги е смятал АнтонВМ за PexAl ф20х2
naskov - майстор
Осигури ли си необходимия воден дебит от сонтажа? Проблема с пясъците реши ли го?
roland - специалист
Имам кладенец с много голям дебит. Даже извира на двайсе метра от кладенеца в двора ми. Пясък и тиня няма.
filmatoplo - майстор
По Гоцето няма ли топли извори, ползват ли ги за отопление.
roland - специалист
Не знам, аз съм в софийско.
roland - специалист
Какво мислите за този модел? Ще намеря ли нещо по - евтино или пък по - качествено за горе долу тия пари?
http://www.pestimenergia.bg/shop/produc ... -wa-k.html
Krelion - специалист
Това са твоите конвектори.Диаметъра си го пише 3/4-ф20.Колко ти е Т на водата в кладенеца.Къде ще я изхвърляш?Буфер ще има ли?Охлаждането,предполагам ще е пасивно.
Ruseff - специалист
Имай предвид,че голяма част от производителите дават мощността при макс вентилатор и Т на водата-80-90 гр.
П.С. В къщи съм,и след няколко минути ще замеря и ще ти дам достоверна информация за работата на конвектора.
roland - специалист
Ами т на водата не знам колко е. Мога да я измеря, ще го направя другата седмица, когато застудее. Ще хвърлям водата в самоделна канализация, която малко по - надолу се преобразува в бара. На практика ще запазя жилката по същия начин, както си върви в момента. Водата ако не я вадя, направо си извира на двайсет метра от кладенеца ми, което според ме е добър дебит. Хората дето ще правят агрегата казаха, че ще ми трябва около половин кубик вода на час, и че ще ми правят помпа с мощност 6-8 kW. Не ми трябвало повече. За тях мога да кажа, че са едни от бай - големите специалисти за помпите в България, според проучванията ми. Гпворил съм и с техни клиенти. Но за проектирането на отоплениеъо в къщата ще ми е нужно помощ и съвети. Тъй че приемам съвети. Според изолацията ми и типа строителство, тези с помпите казаха да си смятам по тридесет вата на кубик за отопление, не ми трябвало повече. Аз все пак ще сметна поне на 40 вата, но тъй или иначе най слабите конвектори при т на водата 50 градуса пак ще вършат раота. Стаите са с ниски тавани, най голямата е 20кв, другите са малки.
  • 1
  • 2

Тема "Вентилаторен конвектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: