Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alx359 - специалист
След обратна връзка, от завода на Интиел ме информираха, че подготвят нов фърмуер. Ръководството на завода са се показали особено отзивчиви, поради което отварям тази тема с надеждата, че ще се вслушат в нашите предложения и ще си подобрят софтуера, на иначе не лошата горелка.

Моите предложения към тях засега:

- Би било чудесно ако мощността можеше да се задава явно и по-просто, примерно чрез конфигурация на отделни "профили", т.е., min_load, max_load, min_burn, max_burn, Fan_max, Fan_min да могат да се записват в отделни групи от админ частта, които пък вече потребителя да може да си избира от общите настройки, според текущата си нужда.
- Да може да се подаде ръчно команда СТАРТ на горелката от панела (при Control=Room_reg). Както стана ясно от разговорите ни, има разни гранични случаи и системи където горелката може и да не ще да тръгне и би било много практично потребителят да си пуска сам котела, вместо да умува над него защо не тръгва.
- Подобрение на документацията. За съжаление, наличната информация за работа с панела е оскъдна и често объркваща - особено за потребител-ентусиаст-начинаещ. Пращам Ви моите записки за какво съм открил за себе си досега от разни документи, форуми, много проби и грешки и т.н. - а и от гледна точка на обикновен потребител търсещ минимален разход на гориво.
filmatoplo - майстор
Колега ходя в завода постоянно, говоря лично с шефа Петьо, но уреда толкова си може, вкарана е известна логика в управлението, по принцип не е лошо но на практика не се получават нещата, сложно идва за всеки сам да настройва, инсталаторите също не могат, затова иска да се направят по фиксирани и опростени, а другите функции нека си останат в меню с парола, тоест да не се пипат от всеки. Или др вариант -смяна на управление с Натурелско.
alx359 - специалист
Да, за същият говорим. Отзивчик човек дето явно си обича работата. Затова не съм се отказал все още и пиша тия работи. Естествено не е идея всеки да пипа. Но има неща дето могат да се представят поне по-ясно - както е мощността. Например, като стане по-топло, предпочитам да имам профил "9кВ" или "есен/пролет" с едно натискане, конфигурирано цялото в админ частта от мене си, инсталатора или комшията - няма значение. Отколкото да влизам всеки път и да пипам 10-на опции, които догодина ще съм забравил вече.
jabata - специалист
filmatoplo написа:
Колега ходя в завода постоянно, говоря лично с шефа Петьо, но уреда толкова си може, вкарана е известна логика в управлението, по принцип не е лошо но на практика не се получават нещата, сложно идва за всеки сам да настройва, инсталаторите също не могат, затова иска да се направят по фиксирани и опростени, а другите функции нека си останат в меню с парола, тоест да не се пипат от всеки. Или др вариант -смяна на управление с Натурелско.
Инсталаторите не че немогат да настройват, ами не искат. Почти винаги инсталаторите, свързват горелката, пускат я, погледнат пламъка и си бият камшика.
А иначе си прав, нека функциите относно горенето си останат с парола, при много управления е така, и е добре че е така, в противен случай ще стане Бау. Просто ако не са Ерато, Интиелските контролери за пелетни горелки никой няма да ги купи.
6osi6 - майстор
jabata написа:
Инсталаторите не че немогат да настройват, ами не искат. Почти винаги инсталаторите, свързват горелката, пускат я, погледнат пламъка и си бият камшика.
jabata, инсталаторите само лъжат с техните газ-анализатори. При пелетите параметрите постоянно се променят и всеки сам трябва да си прави настройките. Затова! по-добре на Ганев и Н. Ганев отзад, от колкото двамата да ти се въртят пред котела.
naskov - майстор
alx359 написа:
След обратна връзка, от завода на Интиел ме информираха, че подготвят нов фърмуер. Ръководството на завода са се показали особено отзивчиви, поради което отварям тази тема с надеждата, че ще се вслушат в нашите предложения и ще си подобрят софтуера, на иначе не лошата горелка
И аз съм приятно изненадан от отзивчивостта на персонала на фирмата. Вече няколко пъти съм писал до тях по въпроси, касаещи горелката и са се обаждали още на другия ден. На една от версиите на софтуера имаха странно решение, при което след подаване на сигнал СТОП се включва циркулационната помпа и това води до охлаждане на бойлера. Такива горелки бяха попаднали и при мен и след споделяне на проблема платката ми се преинсталираше безплатно. Пожелавам им успех с новия софуер и дано да бъде по-достъпен за разбиране и осмисляне. Иначе от Ерато са вложили наистина качествени материали, въпреки, че цените са по-ниски от GP серията.
jabata - специалист
6osi6 написа:
jabata, инсталаторите само лъжат с техните газ-анализатори. При пелетите параметрите постоянно се променят и всеки сам трябва да си прави настройките. Затова! по-добре на Ганев и Н. Ганев отзад, от колкото двамата да ти се въртят пред котела.
Прав си но донякъде. При шелетите нещата се променят коренно когато смениш пелетите, прозиводител, серия, доставчик и т.н. и тогава наистина си трябва настройка с газанализатор. Аз мога да ти кажа, че една настройка на котел с газанализатор, дори и след един сезон отопление пак със същата доставка пелети, нещата бяха относително в норми. Но веднага след смяна на пелетите, нещата тотално избягаха, и котела започна да пуши като Икарус на баир :lol:
Затова си трябва газ анализатор. Ти ако си купуваш всеки ден различни пелети, тогава никой няма да може да ти помогне.

Тема "Отн. нов firmware за горелки Bisolid GP" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: