• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
joro39 написа:
на новия контролер има вход OD на, който ако са върже термастата ще изключва веднага.
Така е но за моята система ме удовлетворява поетапното гасене - просто когато съм по ст.т. така е нагласено, че термоглавите / където е ст.т. / затварят и топлата вода се разпределя по другите радиатори където има нужда ако има ако не топлата вода се оползотворявя в друг даден момент при отваряне на термоглава. В момента съм наредил програмируеми термоглави и съм по - доволен. Да видим каква друга простотия ще измисля :-D . НО нещо което е писано много пъти не само от мен - всяка система си е отделназа себе си.
joro39 - специалист
на грейкото не знам има вход OD
filmatoplo - майстор
Има вчера го видях специално,
alx359 - специалист
Първи тестове. Натурелката тръгва през ЛАН с добавена платчица. На ПК се слага софтуер за Virtual COM Port с връзка IP:port, така няма нужда от TeamViewer-и и подобни, а само да си нагласите рутера и си управлявате горелката от всяка точка на света.

Прикачен файл

montaj-alpha1.jpg
montaj-alpha1.jpg (84.82 KиБ) Видяна 2351 пъти

Прикачен файл

windows-cfg.jpg
windows-cfg.jpg (87.33 KиБ) Видяна 2351 пъти
iceheart - специалист
Супер... Сега дай повечко подробности за модификацията....
n.ganev - майстор
Улиииииииииииии става интереснооооо!
alx359 - специалист
iceheart написа:
Супер... Сега дай повечко подробности за модификацията....
Адаптерът се оказа по-труден за намиране от очакваното, защото исках да избягвам някакъв доп. траф. Натурелската предлага 3.3v (взетo от широката част на AZ1117CD - елемента с одрязаното краче зад батерията). Повечето по-евтини/безкорпусни в ибей адаптери с 3.3v бяха само RS232/TTL, а тези с истински RS232 бяха пък само 5v... Накрая, намерих нещо подходящо на нашия пазар. Производителят поддържа актуален фърмуер и дава безплатен лиценз на Virtual COM -> Ethernet програмка под Windows (след попълнен questionnaire до sales. Все още чакам моят S/N.)

- Както пише в документацията на Натурела, RS232 се връзва само с 3 кабела: RXD, TXD, GND. Разчекнах някакъв стар кабел, взех мъжкия конектор и запоих 3 жици с обуща, като ги закачих на подходящите пинове на Wiznet. 4-тият кабел е VCC, взет от AZ1117CD.
- Изхода RJ11 за панела от към монтажната кутия си го оформих от стара разклонителна кутийка за телефон, като просто си кримпвах доп. конекторче за откъм натурела.
- Всичко друго дето виждате е стандартно от магазин по електроника. При интерес ще опиша по-подробно.
- Със Wiznet Configuration Tool се конфигурира платчицата (намира я автоматично по MAC адрес, ако всичко е наред).
Опции: Твърдо IP или DHCP с даден порт (default=5000), TCP Server=checked, Serial Baud Rate: 9600 (важно - с повече Натурелския софтуер не ще), Flow Control=NONE. (После Click "Settings" бутон горе to save).
- Докато ми дойде лиценза на Wiznet, инсталирах безплатния (за 1 порт) HW VSP3 - Virtual Serial Port и работи. Създава се виртуален COM порт свързан с IP:port от предишния tool.

На първо време мисля, че е това. Ако има въпроси с удоволствие ще отговоря.

*

Направих рискования опит да ъпдейтна фърмуера на Натурела през Wiznet... Изпотих се. След около 30 timeouts->Continue, накрая приключи и проработи. Дано да е наред... Как ъпдейтвате вие?
n.ganev - майстор
#-o :shock: #-o :shock: :? Така ми събра очите че спокойно мога да реша едновременно поне 5 кръстословици. Разказвай, колега - интересно е!
Radoslaw - специалист
Браво на колегата.Само ,не знам защо всеки трябва да се бори ,като Дон Кихот с вятърните мелници а Натурела не го предлага.Не иска или не може да го направи.Или има някаква друга причина?
n.ganev - майстор
Според мен причината е цифри.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: