• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
iceheart - специалист
stefan33 написа:
Хайде сега кажете откъде да си купя такава платчица,запалчица керамична с тръбичка и евентуално малко помощ при свързването на платката ? Ще се монтира на Фероли 7 някъде в началото на септември, като се прибера в България.
Най-вече ме блазни модулацията по стаен термостат,настройката на фотосензора и трите опита за запалване.Мдаа...!
МИсля ,че iceheart е най-близко до мен - 100км, какво ще кажеш колега септември-октомври да монтираме една Натурела ?
Няма проблем да го направим. Ще ти пратя телефон на Л.С и когато решиш ми се обади да се разберем. Натурела няма допълнителен индикатор за блокаж, както при Феролито. Кабела на дисплея може да се удължи много (пробвано е около 70 метра, но може и още) може да се изключва и включва по време на работа без това да влияе на работата на горелката.
plamenmaistora - специалист
Здравейте и аз да питам нещо, можели НАТУРЕЛА да работи с 2дисплея? Единия до горелката а втория до стайния термостат.
stefan33 - специалист
iceheart написа:
stefan33 написа:
Хайде сега кажете откъде да си купя такава платчица,запалчица керамична с тръбичка и евентуално малко помощ при свързването на платката ? Ще се монтира на Фероли 7 някъде в началото на септември, като се прибера в България.
Най-вече ме блазни модулацията по стаен термостат,настройката на фотосензора и трите опита за запалване.Мдаа...!
МИсля ,че iceheart е най-близко до мен - 100км, какво ще кажеш колега септември-октомври да монтираме една Натурела ?
Няма проблем да го направим. Ще ти пратя телефон на Л.С и когато решиш ми се обади да се разберем. Натурела няма допълнителен индикатор за блокаж, както при Феролито. Кабела на дисплея може да се удължи много (пробвано е около 70 метра, но може и още) може да се изключва и включва по време на работа без това да влияе на работата на горелката.
Идеално!
Бай Гого - специалист
Тази зима с управлението на Naturela.
Вързано на моята си самоделка и тествано снощи..

Мноооо съм доволен..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WPMBxI-xkW8[/youtube]
filmatoplo - майстор
Определено управлението съживява всяка горелка .
alx359 - специалист
А някакъв нов ъпдейт на софтуера излизал ли е? Моят е от 13.02.2015
brat4eda_81 - специалист
сега и аз да споделя малко настойки за натурела,днес голям зо да подкараме тоя слънчоглед!!!та първото което установих е че са необходими малки дози а с по често подаване,и повече вятър:))) и да уточня че горелката е самоделна и шнека също ,та стигнахме до следните настройки и начин на работа,запалване 3 повтаряния зарежда 20 сек запалка 30 сек без вентилатор после 2 мин с вентилатор на 10% и 3 мин вентилатор на 15%,фотодатчика се наложи да намалим малко параметри та са 50%осветеност за 20 сек за запалване и 40% осветеност за 60 сек за гаснене, 3 степен на работа 4 сек зарежда през 25 сек с 13% вентилатор другите са както следва 2-ра -3/20/12 и 1-ва -2/15/11 поддържаща 2.2/15/12 ,та запали сравнително добре за около 2-3мин .после мина 1-ва степен за 2-3 мин после 2-ра и след това 3-та ,забравих да кажа температура зададена 65гр. значи като вдигна 59 гр. говорчя за постоянни при стоплена система мина на 2-ра степен на 61гр. мина на 1-ва и вдигна до 63гр,започна да играе между 61 и 63гр и стои на 1-ва степен след 2 часа работа я изключих че стана африка в къщи :):):) !!!! моля само някой по запознат с тоя слънчоглед да каже това добре ли е като работа,и другото което наблюдавах е невъзможо носта за добър и постоянен пламък ,като пусне порцията намаля после се появява пак !!!
filmatoplo - майстор
За да не прави импулси пламъка трябва подаването да е на малки порции на по често , не знам конструктивно какво представлява горелката но така прави когато паднат повечко пелети върху вече горящите , намаля за секунди докато се запалят .Това смятам с малко тест ще се изглади .
brat4eda_81 - специалист
Иначе като работа на степените,така ли трябва да е?
n.ganev - майстор
Не оставяй запалката да работи без вятър!!!
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: