• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Да ви кажа не помня колко секунди пущаше с оригиналното управление ,щеше да проверя , но клиента от мерак още сутринта беше свалил горелката , пък и моя мерак беше голям и веднага започнах с демонтажа и монтажа на платките . :wink: Но по спомен не беше никога малко секунди ,за 13 сек почти нищо няма да падне вътре където трябва за да запали при мен .Да не греша нещо покажете екрана на натурела ,да сверя там ли нагласям дозата.
alx359 - специалист
joro39 написа:
Външен стоп - Ext Stop – Това меню дава възможност да се използва бутон за спиране на
горелката. Той трябва да бъде свързан към вход OD и да се настрои дали е нормално отворен
или нормално затворен. Ако има отметка пред NC, това означава, че ключът е нормално
затворен и когато се отвори, горелката се изключва.
Този коментар бях си го запазил, но не намирам при мен тази настройка в последния фърмуер (Update 13.02.2015). Къде го гледате това?
iceheart - специалист
Използваш тези клеми за копчето и после задаваш дали да е НО или НЗ.

Прикачен файл

PicsArt_1428862916425.jpg

Прикачен файл

PicsArt_1428862742297.jpg
alx359 - специалист
iceheart написа:
Използваш тези клеми за копчето и после задаваш дали да е НО или НЗ.
Благодаря ти! Значи не е никак изведено това в мониторинга под Windows? Странно. Само там гледах досега.

Има ли и други неща дето ги има само на панела?

ПП. Да, има и много полезни тестове на някои от входовете/консуматорите.
Последна промяна от alx359 на нед апр 12, 2015 11:24 pm, променено общо 1 път.
n.ganev - майстор
iceheart, ако не се лъжа беше писал че фотоклетката на Фероли е съвместима с Натурелското управление и ти я беше използвал успешно :? ?
iceheart - специалист
Веднъж мисля, че пробвах и по спомен не ставаше. Писах, че използвам гуменото маншонче на оргиналната фото клетка. Вадя тази на Феролито от маншона и слагам тази която си идва с контролера на Натурела. Навивам малко изолирбанд на фото клетката за да не се върти в маншончето тъй като няма зъбче като оргиналната.

Това е инструкцията и други полезни неща.
http://dox.bg/files/dw?a=e6a651d0b5

Ъпдейт 13.02.2015
http://dox.bg/files/dw?a=f2c4856020
Последна промяна от iceheart на пон апр 13, 2015 10:05 am, променено общо 1 път.
n.ganev - майстор
#-o Добре, че попитах. Някои щяха да се кефят че съм лъжец, мошенник, измамник и т.н. и т.н. Няма проблем :yawinkle: колегата ще получи това което трябва - ОБЕЩАНО !
alex_serviz - специалист
Да го пусна и в тази тема, специално за горелка Грейко:
"Грейко ООД уведомява своите клиенти, които самоволно променят софтуеъра на пелетна горелка GREYKO RB, че това е нарушение на гаранционните условия на продукта.
При установяване на такова нарушение, отпада гаранционното сервизно обслужване на горелката.
Благодарим Ви за разбирането!"
Публикувано е на 25 Февруари тук: https://www.facebook.com/Greyko
alx359 - специалист
alex_serviz написа:
Да го пусна и в тази тема, специално за горелка Грейко:
"Грейко ООД уведомява своите клиенти, които самоволно променят софтуеъра на пелетна горелка GREYKO RB, че това е нарушение на гаранционните условия на продукта.
При установяване на такова нарушение, отпада гаранционното сервизно обслужване на горелката.
Благодарим Ви за разбирането!"
Публикувано е на 25 Февруари тук: https://www.facebook.com/Greyko
Мисля, че е важно да уточните какво значи "самоволно" - т.е. потребителите да се опитват да ъпдейтват фърмуера си или да пипат по сервизните настройки? Второто е спорна зона, защото може да се пипа некадърно наистина, но също и се отваря повод за зависимост и доп. разходи такса "конфигуриране" - всеки път като някой иска да си смени горивото например. Как ще различавате между информирания потребител и този дето не може / не трябва да пипа?
Бай Гого - специалист
Как стоят нещата с тази програма за мониторинг,дето се инсталира на компа. Сваля ли се от някъде,от Натурела ли се иска , плаща ли се за нея?

И аз се радвам от вчера на V3M-1 та да се учим летоска.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: