• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 124
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alx359 - специалист
iceheart написа:
Старата платка беше NPBC V3-1 и за нея има ъпдейт, ама колегата бивало да попита преди да го прави. Имам последния ъпдейт за NPBC V3-1 преди да я заменят с NPBC V3M. По-късно ще пусна линк за него ако има хора със стария модел да могат да си го ъпдейтнат.
Разбира се, не го е правил - грамотен е. Беше само за пример. Обадил се е на производителя и през тях Натурелата му добавил тази функционалност. Разбрах от последните, че имат проблем да поддържат толкова много модификации - всеки искал нещо къстом според тях. Да се надяваме, че ще изкарат и нови ъпдейти за NPBC V3M, а не да минат директно на поредната (несъвместима) хардуерна версия.
iceheart - специалист
Ето обещаните линкове с последния ъпдейт за старата версия на платката NPBC V3-1, да се използва само за нея.

Инструкции за NPBC V3-1
http://dox.bg/files/dw?a=88a6b3c4cd

Ъпдейт за NPBC V3-1 - 13.02.2015
http://dox.bg/files/dw?a=68a66bbdd1
alx359 - специалист
iceheart написа:
Ето обещаните линкове с последния ъпдейт за старата версия на платката NPBC V3-1, да се използва само за нея.
Как ги различаваш фърмуерите? За V3M-1 дето си дал по преди на SWver на мониторинга пак пише NPBC V3-1. :?

Изображение
ventzi48 - специалист
Използвах опита на Начко за смяна на контролера на GP 20 с натурела PBC-V3M-1.Котелът ми Виадрус 23 квт.Използвах препоръките за настройка на контролера от Начко:
За Р 3-зареждане 7.5 цикъл-25 вентилатор -50%
Р2 ---"------- 4.5 --"--- 30 ----"------ 43%
Р1 -----"----- 3.0 --"--- 30 ----"------ 45%
Р0 -----"----- 2.0 --"--- 35 ----"------ 45%
Запалване 40 сек. зареждане,нагряване 10 сек.,3 мин.вентилатор 35%,5мин.-45% вент.Температура на котела 65 гр.
Въпреки,че времето не беше много студено при тези настройки температурата на водата не се повиши над 52 гр.Явно КПД-то на котела е ниско и трябва да сменя някои настройки.Ако не съм досаден може да ми препоръчате някои промени в настройките за печелене на време.
n.ganev - майстор
Сложил ли си плочи и турболатори?
alx359 - специалист
ventzi48 написа:
Използвах опита на Начко за смяна на контролера на GP 20 с натурела PBC-V3M-1.Котелът ми Виадрус 23 квт.Използвах препоръките за настройка на контролера от Начко:
За Р 3-зареждане 7.5 цикъл-25 вентилатор -50%
Р2 ---"------- 4.5 --"--- 30 ----"------ 43%
Р1 -----"----- 3.0 --"--- 30 ----"------ 45%
Р0 -----"----- 2.0 --"--- 35 ----"------ 45%
Запалване 40 сек. зареждане,нагряване 10 сек.,3 мин.вентилатор 35%,5мин.-45% вент.Температура на котела 65 гр.
Въпреки,че времето не беше много студено при тези настройки температурата на водата не се повиши над 52 гр.Явно КПД-то на котела е ниско и трябва да сменя някои настройки.Ако не съм досаден може да ми препоръчате някои промени в настройките за печелене на време.
Виадруса е почти на мощност колкото моя бисолид. Може да видите дали някои от тези настройки в края на темата ви вършат работа. <ЦЪК>. (Отбележете, че през програмата за Windows, всяка секунда пущане е равна на 10 единици).
ventzi48 - специалист
Сложени са двете плочи от Ерато+една междинна ламарина с оребряване за завихряне,четири броя нагънати ламарини в димоходите.Температурата на димните газове при трета степен е около 130 гр.,при втора-110 гр.Нямам сензор за димните газове/ще го поръчам допълнително/.Ще сравня посочените данни за Бисолита.Благодаря за бързите отговори.
alx359 - специалист
Отвори се въпрос с колега от форума за клема "LED". При Грейко (който изглежда е с по-старата версия на универсалния контролер - NPBC V3-1) подобна клема (SA2) се занимава с отчитане на задръстен шнек. Интересно е ако някой може да тества дали тази клема работи с подходящ датчик при V3M, щото би била много полезна функция да се монтира. На Bisolid комплекта например, оптималните за горенето стойности на вентилатора на горелката идват много ниско, което води пък до тенденцията да се задръства меката тръба при ниските мощностти (наблюдавано често при мен с оригиналния контролер).
n.ganev - майстор
Функцията я има и при двете версии но си е специална поръчка за Грейко и следи за задръстване на малкият шнек и при такова блокира големият. Да ще е от полза да блокира големият шнек при достигане на пелети до определено ниво и при други горелки с присадена Натурела, но пък например Фероли при задръстване се губи пламъка и след като фотоклетката не чете осветеност горелката спира.
alx359 - специалист
n.ganev написа:
Функцията я има и при двете версии но си е специална поръчка за Грейко и следи за задръстване на малкият шнек и при такова блокира големият. Да ще е от полза да блокира големият шнек при достигане на пелети до определено ниво и при други горелки с присадена Натурела, но пък например Фероли при задръстване се губи пламъка и след като фотоклетката не чете осветеност горелката спира.
Да, наистина. При отметване на вътрешен шнек (Burner Feeder) датчика "LED" не се обажда. А щом такъв датчик работи НЗ (и клемата не изисква товар) ще означава е изключен от фърмуера. Единственият вариант май остава колега печен в асемблер да патчне фърмуера и да го пусне оттам. Трай коньо... :santa:
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 124

Тема "НАТУРЕЛА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: