Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Christo - майстор
Пробвайте да се разберете и направи каквото предлага Лазар. Външният комин има не само естетически минуси. Тягата на комина зависи от няколко неща между които и разликата в температурите на пушека и околната среда. Поради тази причина външният комин трябва добре да се термо изолира. В противен случай не тегли и протичат едни чернилки, не ти е работа. Изолацията също струва пари. Има и друго- коминът в постройката отдава топлина в самата постройка и по този начин се вдига малко КПД-то. Външният топли Михаля.
koveslav - майстор
nikolovvd написа:
koveslav написа:
Моя кумец успя за осем години да прогори вече две иноксови гофрета на ф200 с камина.....
Как ги правите тия работи?
Аз за 13 години и над 50 тона домбаски въглища не успах, въпреки че 1-2 пъти се е палил комина и при това гофрето бе директно от изхода на котела.
В момента и втрото му вече е със синьо-лилав цвят.Едно време предишното няколко месеца след като стана с такъв цвят започна да свети на десетина места с отвори колкото кърфица,мисля че и това ще го последва скоро.....само на дърва е,мога да направя снимки да видите шоуто.Не знам ако се случи на облечена напълно камина какво ще е решението и кога ще се разбере.

Тема "БАЙ ПАС НА КОМИНА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: