Най - вълнуващия въпрос зимно време.
alex_serviz - специалист
Мой клиент твърди, че от тази зима отоплява 200 м2 ( къща на 2 етажа, без външна изолация ), чрез вихрово загряване на вода. Баща му бил направил тази система, първоизточника е от Русия, там използвали трифазен ел. мотор 25 KW, баща му използвал 7.5 KW. Става въпрос за система от дискове поставени в съответните кожуси, които се развъртат и по този начин за малко време ( 5-10 мин. ), загряват водата в буфера. От него вече си се захранва отоплителната инсталация. Пак според негови твърдения тази зима за консумирана ел. енергия не са плащали повече от 80 лв. на месец. Инвестицията възлизала до 1 000 лв. max.
Не съм го видял на живо, всичкото това го научих току-що. Очаквал от напролет да започнат да произвеждат системата.
Виждал ли е някой ( или чувал ), за подобна система? :?:
И изобщо можем ли да прескочиме законите на физиката? :?
Дето се вика: А дано, ама надали!
Още в началото на миналия век един богат човек беше казал: Безплатен обяд няма! Все някой, някъде го плаща!
шоп - майстор
http://teosfera.narod.ru/obnovlenie.html

чувал съм не съм виждал, но не вярвам.

Дори чрез триене да предадем 100% енергия имаме електрически и механични загуби в ел. двигателя. КПД то на системата според мен ще е смешно
filmatoplo - майстор
Да бе аз съм с такава машина у нас, само че я захранвам с пелети. :-D
шоп - майстор
Ха,ха...и аз така вкъщи, само, че я захранвам с лигнитни въглища:-)

Постоянно следя руските форуми и почти вски ден чета форумхаус.ру, но дори и братушките( които според мен са много напред с отоплението) не се греят така.

Дано се появи някой "компетентен" тук за да си почешем езиците.:-)
filmatoplo - майстор
В место да черпим ток от накой Вец, даго превърнем в Тец -като подаваме ток на динамото да върти турбината да завихри водата и да я загрее.
Andri01 - майстор
Айде сега,ще играем на дребно! Предлагам един ел. двигател,примерно 10Кв. в яз."Цангов камък",ще го загрее за около 24-48ч. и от там ще се използва топлата вода! за повече Инфо-баш хидролога Доган Ефенди
Energyx - специалист
80 лв.на месец за ток
Я да видим сега.
80 лв./0,17лв.за кВтч=470 кВтч
При двигател 7,5 кВт>470/7,5=63 часа месечно работа на двигателя.
Или средно по 2 часа на ден.
А някой друг сега да сметне КПД, КОП или каквото и да е там, аз се отказвам.
_-----_-----------------
Две неща са безкрайни-глупостта и вселената. Впрочем, за второто не съм сигурен.

А. Айнщайн
------------------------------------
Цанков камък може да е скъп, ама го има. А парите от КТБ-тц.....
alex_serviz - специалист
Пак да повторя, за да не оставате с грешни впечатления: Предавам само думите на човека! Аз не съм го видял. Ако видя/пипна чудото ще докладвам.
Принципно съм скептичен!
filmatoplo - майстор
Извинявай че се пошегувах, гледах веднъж клип в ютуб на такова нещо, завъртя един двигател с турбина и започна да излиза пара, но колко е оправдано ,икономично и реално не знам .
Evgeniy - майстор
Правят ги и ги иползват промишлено в големи размери даже:
https://www.youtube.com/watch?v=yh_-DUK ... 4E8EC41CDA

Намесена е кавитацията. Предимството е, че високота температура с дебит се получава почти мигновено. твърдят че има и КОП.

Тема "Отопление чрез вихрово затопляне на вода?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: