• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 49
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
Малко снимки в темата весели картинки:
така се прави 5 литров разширителен съд за 18 лева тип Радебергер

Прикачен файл

SAM_7980.JPG Смяна на мезето...

Прикачен файл

SAM_7979.JPG
шоп - майстор
терморегулатор за 10-15 лв върши същата работа работа като регулатор на 100 лв
шоп - майстор
шоп написа:
терморегулатор за 10-15 лв върши същата работа работа като регулатор за над 100 лв

Прикачен файл

SAM_7986.JPG Терморег. за 36 лв, който мери тем. на въздуха в топлообменика върши работа като топлообменика за 14 лв

Прикачен файл

SAM_7982.JPG

Прикачен файл

SAM_7981.JPG
шоп - майстор
Соларният отоплителен сезон 2015-2016 го започнах:-)

Вече 4 дни въпреки облаците вентилатора вкарва 35-40 градуса топъл въздух и докато на двата етажа на къщата включвам климатици мансардата на сина се отоплява с 0 лв и следобедите към 17 часа има приятните 24-25 градуса. :drinkers:
шоп - майстор
Привет фенове на соларната енергия. Целият месец октомври и вече 20 дни от ноември отоплявам мансардният етаж САМО със слънчева енергия. Дори включих на две от стаите водните подови отопления. Заради монтажа на колекторите с наклон спрамо хоризонта над 70 градуса, добива в момента е в пика си. Днес въздушният слънчев 30 тръбен колектор вече 7 час не спира, като в пиковете си стига и надминава 100 градуса. Даже съм отворил вратите и към други неотопляеми стаи, които не ползвам за да акумулирам енергия!

Актуална снимка от около обяд...вентилатора вкарва над 95 градуса затоплен въздух в стаята...направо вентилаторна печка 2000 вата.



Успехи на всички фенове и дано и ранната пролет е така благосклонна към нас, а защо не и зимата:-)

Прикачен файл

SAM_8611.JPG
lpoik - специалист
шоп Здравей,много ми хареса инсталацията да си жив и здрав да я ползваш много години безаварийно.Та въпроса ми е какво преставляват вакумните тръби,може ли да се намерят на пазара и възможно ли е да изработят с подръчни матеряли.Извинявай но не съм наясно с тези системи.Благодаря.
шоп - майстор
Да се изработят в домашни условия с подръчни материали-трудна работа, да не кажа невъзможна.

Тръбите са внос от Китай, сега долара е скъп и цените са около 11.50 до 12 лв за тръба 1800х58мм

Иначе устройството им е прекалено просто. Две стъклени тръби една в друга и между тях е вакум. Вътрешната стъклена тръба от към ВЪНШНАТА си си страна е покрита със селективно покритие, което усвоява максимално попадналите слънчеви лъчи. Това е общо взето.
lpoik - специалист
Благодаря,къде може да се намерят на пазара например в София.
шоп - майстор
Доколкото съм запознат в София са по-скъпи. По 18-19 лв бройката има на ул Хр. Ботев

Иначе: 12 лв http://olx.bg/ad/vakuumni-trabi-ID5oQzQ.html#0e0fad6b2c

тези са 11,50лв https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... B8-58-1800

Нека колеги, които са запознати с цени и вносители да споделят :)
lpoik - специалист
Благодаря ти много.Успех.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 49

Тема "Въздушно слънчево отопление с вакумни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: