Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Здравейте, харесал съм си една ТП въздух-вода, но е моноблок. Нали може да се удължат фреоновите тръби и водната част да се вкара вътре?
Просто не ми се иска да пълня системата с антифриз, а може да не работи винаги зимата и затова гледам да я преправя на сплит.
kuuuuuul - майстор
Не би трябвало да има проблем,ама щом няма да се ползва често може би зареждането с антифриз е по сигурно.
egomen66 - майстор
Не мога да разбера точно въпроса ти , но виж това клипче. https://www.youtube.com/watch?v=2P5s4RtNFHY
LazarGanev - "Велик майстор"
Точно така, много правилно! Налей и на мене от същото :partyman:
radius - майстор
Кул, може да е по-сигурно, но не ми се иска да пълня с отрови системата. Само в краен случай. А и ако сложа топлообменника в къщата, няма риск от замръзване. Изолацията е доста.

Егомен, системата която ми показваш е сплит, а не моноблок. Т.е. тя фабрично си е отделена.
kuuuuuul - майстор
Какво те притеснява,имаш ли я машината?Така само гадаем.
radius - майстор
Хем я имам, хем я нямам. :lol: Иначе е :heart: мицубиши екодан Скоро ще дойде, спечелих я на търг в ибей. Освен това ще се купува контролер (1500+лв), който така или иначе върви отделно. Не се знае дали ще е в цялост, та затова така условно говоря.

Но не виждам защо няма отговор на принципния ми въпрос. Фреоновия път стига да се удължи с 1м, за да вкарам топлообм. вътре.
filmatoplo - майстор
Според мен няма да има проблем -топлообменника да се вкара в къщата с малко удължаване на фреоновите тръби.Тя машината не знае дали е моноблок или сплит :wink: .
Energyx - специалист
Мисля , че системата има ел. нагревател за защита при ниски Т. Ако сложиш пропиленгликол, който не е токсичен, в подходяща концентрация, ще си спестиш преработката. Е вярно, за сметка на топлопреносните свойства, но е вариант. Или да отделиш моноблока от отоплителната система чрез топлообменник с антифриз само между него и моноблока.

Тема "термопомпа моноблок - отделяне на водната част" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: