• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
При горелка Бурнит , има монтирано едно устройство са продухване с голям дебит ,и когато вентилира при старт и стоп вентилатора на горелката работи на 100 % примерно 2 минути и след това зафучава със страшна сила продухване за около 10 секунди .При Бисолида не знам как ще е .
alx359 - специалист
filmatoplo написа:
При горелка Бурнит , има монтирано едно устройство са продухване с голям дебит ,и когато вентилира при старт и стоп вентилатора на горелката работи на 100 % примерно 2 минути и след това зафучава със страшна сила продухване за около 10 секунди .При Бисолида не знам как ще е .
Ами по всичко изглежда и с Бисолида ще е подобно. При СТАРТ/СТОП наблюдавах, че се активират също и клемите X3(5,6) заедно с абсолютния мах (220V) на Fan1,2. Но това не е режим на почистване (където може да задаваш време на продухване с параметер work time - примерно 10 сек.). Колко дълго при СТАРТ/СТОП ще духа така трябва да се провери.

След CLEAN идва пак START. Трябва да се провери по-внимателно как се стиковат нещата.
alx359 - специалист
Май съм се заблудил. При СТАРТ (пускане на горелка от тока - зеленото копче отзад и после черното по-нагоре) и СТОП (спиране на горелката от предния панел - т.е. и двете дейности горелката влиза в някакъв режим "охлаждане") духат Vent1,2 на абсолютен мах (220VAC), но сега нямам напрежение на клемите X3(5,6). Какво ли съм гледал снощи? :?

Значи засега да приемем, че само режим "почистване" (Clean) активира X3(5,6) и размърдва в цикъл диодите Led5,6.


Няма заблуда - бях сложил Period=0, което изключва почистването.
Последна промяна от alx359 на ср мар 18, 2015 6:29 pm, променено общо 2 пъти.
filmatoplo - майстор
В такъв случай не е ли още по добре . По принцип през какъв период ще почиства с големия вентилатор .Един колега с ГП 20+ имаше решението ама забравих кога и как ползва този вентилатор ,тоест от него тръгна идеята , ама той е с натурелска платка .
alx359 - специалист
Ще меря още малко за да съм сигурен и ще пиша.

За проекта на Monix ли говориш? <ЦЪК>

Вече поръчах релето и трафа. Скоро ще гледаме на живо.
filmatoplo - майстор
Да току и аз го намерих и четох , той пише че вентилатора работи преди и след горене на горелката за 5-10 секунди .Чудя се ако този големия вентилатор се пуска заедно с вентилатор 1 , и само да му се сложи едно реле време забавител който да пуща вентилатора с известно закъснение което е 10 секунди преди да свърши вентилирането на вент 1 .Така ако вентилатор 1 ще вентилира 110 секунди преди старт , то на 100 тната секунда в паралел реле да включи големия вентилатор за остатъка от цикъла 10 секунди .
alx359 - специалист
filmatoplo написа:
Да току и аз го намерих и четох , той пише че вентилатора работи преди и след горене на горелката за 5-10 секунди .Чудя се ако този големия вентилатор се пуска заедно с вентилатор 1 , и само да му се сложи едно реле време забавител който да пуща вентилатора с известно закъснение което е 10 секунди преди да свърши вентилирането на вент 1 .Така ако вентилатор 1 ще вентилира 110 секунди преди старт , то на 100 тната секунда в паралел реле да включи големия вентилатор за остатъка от цикъла 10 секунди .
Ами не виждам как да стане. Vent.1 не спира никога, само сменя режима си (модулира или духа на мах). Корекция: спира само при запалване.

Няма заблуда - бях сложил снощи Period=0, което изключва почистването. При СТОП (спиране от предния панел) почва да духа Vent.1 на мах и по някое време се заиграват диодите на чистачката - т.е. има напрежение на Х3(5,6).
filmatoplo - майстор
Така :? наистина вентилатор 1няма как да подава избирателно сигнал на големия вент да се включват в паралел. Ами и аз се бъркам, ама нали са само не проверени идеи, част от тях отпадат. :), значи само през обозначеното за целта клеми 3-4 и 5-6 от Х3.
alx359 - специалист
filmatoplo написа:
Така :? наистина вентилатор 1няма как да подава избирателно сигнал на големия вент да се включват в паралел. Ами и аз се бъркам, ама нали са само не проверени идеи, част от тях отпадат. :), значи само през обозначеното за целта клеми 3-4 и 5-6 от Х3.
Да, разбира се - давай с идеите. Така се ражда истината. :-)

Няма обаче нужда от друга логика засега. Тези клеми са обещаващи.

*

Потвърждавам и друго: при work time = 60s., всъщност 60 сек. ще е за по всеки диод (т.е. 60 + 5 почивка + 60 на обратно), значи при вентилатор ще духа двойно повече време от зададеното.

И при СТАРТ чисти.
Последна промяна от alx359 на ср мар 18, 2015 11:31 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
:) Да да и аз чакам идеи по моя въпрос в тема Комби инсталация.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Тема "[Проект] Bisolid GP с 2 контролера (Натурела и Интиел)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: