• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
:? Имам такъв казус- слънчева инсталация с 3 броя бойлера по 500 литра с 1 серпентина към която трябва да се свърже и котел Виадрус с пелетна горелка ,инсталацията с вода -ще се ползва едната серпентина и за слънцето и за котела ,чрез някакво автоматично превключване - за който бих желал да ми дадете идея за пълен контрол .Като изискване- когато има слънце да работят панелите ,като няма горелката . :)
alex_serviz - специалист
Относно автоматиката - Натурела имаха управление и за бойлер. Този приятел, който си сложи Натурелско управление на Феролито, си взе и такова управление за бойлера. Бях ти пратил негови телефони на л.с. Ако искаш му звънни да ти каже как точно действа управлението за бойлер.
filmatoplo - майстор
:) Ох те моите казуси са все с повишена трудност :wink: не искам да подсказвам надявам се някой да даде идея .Под начин на контрол имам предвид цялата схема на изпълнение , компоненти и логистика.
6osi6 - майстор
filmatoplo написа:
Като изискване- когато има слънце да работят панелите ,като няма горелката . :)
Датчик за светлина Steinel, около 50 лева. Настройваш го според случая и свързваш към подходящия контактор с горелка, задвижки помпи и каквото се сетиш.
LazarGanev - "Велик майстор"
Защо не сложиш външен топлообменник за котела и да си опростиш казуса? За такава голяма система не е кой знае какво оскъпяване, дори мапротив.
filmatoplo - майстор
Най добре , но в случая разполагам само с 1 серпентина и тези изисквания на клиента .За сега двата топли потока от слънцето и котела към серпентината - ще ги редувам чрез трипътен вентил с задвижка .Другото изискване на клиента е да натисне само 1 копче и всичко да работи .Остава кип и ато всичко да заработи и да действа -горелката да пали когато няма слънце ,когато работи тя да следи и температурата в бойлерите и да работи до тяхното пълно зареждане и да спира и да седи в готовност при нужда ,пекне ли слънце цикъла да завива към панелите .Подсказах ама допълнете с автоматиката-докато стигнем до 1 копче само :wink: .
drastar - специалист
Автоматика бол, сименс имат всичко необходимо, но трябва да се програмира. Пиши на todortv.
Последна промяна от drastar на пет мар 20, 2015 2:41 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
Утре идват чаркалъците , като стане ще пиша .Ако някой го интересува разбира се . :wink:
Evgeniy - майстор
В много по-малък и непрофесионален вид при мен е реализирано с 2 диференциални термостата и един двупътен вентил (заради дрейн-бека не ми трябва трипътен). Този на котела се захранва през нормално затворения на солара. Така осигурявам приоритета му и котела е изключен когато топли слънцето.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Комби инсталация ,начин на контрол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: