• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте скъпи съфорумци. От няколко дни имам следния проблем с локалното парно: от разширителния съд постоянно прелива водата даже и на 1/2 да е оставен се пълни сам и отново прелива. Усъмних се да не е бойлера но за сега нищо. :? Бойлера го пробвах дали тече по следния начин: Спрях водата в къщата и той бе спрян от парното и го включих на ток за 20-25 мин. В това време наблюдавах разширителя дали се покачва водата но не. След това пуснах водата в цялата къща и пуснах през чешмите първо студената а след това и топлата вода но нивото в разширителя си остана същото. Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем ще съм много благодарен :) Ако има същата тема някъде се извинявам!!!
ivanovbg - майстор
Вероятно пробила серпентина на бойлера.

:partyman:
idunno - специалист
Колко лиртра е и колко киловата е котела?Може да се окаже, че избран малък такъв.Сам ли си си правил парното?
шоп - майстор
ivanovbg написа:
Вероятно пробила серпентина на бойлера.

:partyman:

Съгласен. Според мен това е проблема. Ако имаш крачнета на серпентината ги затвори и ще видиш резултата.


От колко години се експлоатира бойлера?

idunno, това колко киловата е котела няма пряка връзка с разширителният съд. Той се смята на база обем на отоплителната инсталация :-D
idunno - специалист
Само пълен невежа в областта на отоплението може да твърди,че няма връзка между киловатите на котела и РС.Съветвам те колега шоп да се посветиш и на малко четене- не е лошо за развиване на мисловната дейност.
Защото за разлика от теб на мен това ми е работата и щом съм питал значи има защо.
Защото,ако не е пробита серпентина на бойлера, то малък РС или лоша циркулация, заради въздушен джоб в системата(обикновено в камината) са причините за повишаване на нивото в съда и за други мога да се сетя, но чак толкова глупаво направени инсталации едва ли има.
шоп - майстор
idunno, не ми се спори с професионалист, но ще задам един въпрос?
колко литра да е РС ако котела е да кажем 20КВ ?
Ruseff - специалист
Колегата твърди,че проблема е от няколко дни.Спри крановете на бойлера,ако не е това,крана на пълненето се е скапал.
fbr - майстор
Автоматична пълначка, или кран за пълнене, има ли системата.
idealist - специалист
Колега, преди няколко години имах подобен проблем. Излекувах го. Ще се опитам да помогна, но ми отговори на няколко въпроса:
1. Гориво на котела ?
2. Вид и диаметър на тръби, с които е изградена с-мата ?
3. Вид на колектора на с-мата ?
4. Тип на отоплителната с-ма (принудителен, гравитачен) ?
krasi92 - майстор
Каква е системата след като разширителя прелива и дали има автоматична пълначка -въпрос на маисторицизъм.За да прелива системата от някъде постъпва свежа вода като общите точки с водопровода обикновенно при крана за допълване и серпентината в бойлера.За да се локализира проблема е желателно да се откачат присъединителните тръби от серпентината и крана за допълване за да се види къде е пропуска.
  • 1
  • 2

Тема "разширителя прелива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: