Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maistora1965 - специалист
Привет на всички явно отоплителният сезон завърши и започва сезана на подобрения,оптимизации,рационализации и т.н. Та въпросът ми е някой рязял ли е шнека с цел скъсяване и може ли да се получи проблем. А искам да го скъся за да може да разположа котлето и бункера един до друг в една линия или почти де,че сега бункера е еххе почти зад котела с този двуметров шнек.И как ще е по добре да го скъся или да го изправя под по остър ъгъл :?
n.ganev - майстор
Развиваш трите витла в горният край до редуктора. С колкото сантиметра скъсиш РVС тръбата в горният край с толкова скъсяваш и спиралата в долният. Внимавай спиралата да не е по-дълга от тръбата за да не запира. За целта може след като срежеш РVС тръбата да сглобиш всичко , след това настъпи спиралата и я разтегни леко в сглобен вид и режи наравно. Така след като приключиш спиралата ще се прибере 1-2см и няма да имаш грижи.
maistora1965 - специалист
n.ganev написа:
Развиваш трите витла в горният край до редуктора. С колкото сантиметра скъсиш РVС тръбата в горният край с толкова скъсяваш и спиралата в долният. Внимавай спиралата да не е по-дълга от тръбата за да не запира. За целта може след като срежеш РVС тръбата да сглобиш всичко , след това настъпи спиралата и я разтегни леко в сглобен вид и режи наравно. Така след като приключиш спиралата ще се прибере 1-2см и няма да имаш грижи.
То се е видяло че като ходя лятото до Троянският манастир за ракиика ще прескоча и по твоят край да я пробваме дали не са и развалили качеството :lol: :partyman:
n.ganev - майстор
По-добре тръгни с голям камион и си вземи пелети от там, че вчера ми се обажда клиент от там дето с Фероли цял сезон съпругата му не е имала грижи а аз края на юни ще ходя да преправяме инсталацията че есента нямаше време.
filmatoplo - майстор
Баскай смело -реже се като прас :) може да се бележиш на къде е завъртяна тръбата и къде се падат отворчетата за видичките да съвпаднат .Къде га тая Ракия в Троянския :? .

Тема "Въпрос за шнек" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: