Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rumnikkk - специалист
Здравейте!
Имам следният въпрос.Налага ми се да си махна съществуващата печка Прити с водна риза и да си сложа котел на друго место.Сега където е печката искам да сложа радиатори. Т.е където е котела и тези радиатори са на едно ниво,а останалите радиатор в стаите ще с ас около 40 см по нагоре.Дали няма да има проблем с отоплението на радиаторите които искам да сложа.
Ето и схемата:
http://prikachi.com/images.php?images/169/8127169z.jpg
jorkataG - специалист
Така закачени може и да не са ефективни според мен. Ако първо минава през радиатора който е на нивото на котела а после на по-високите.
n.ganev - майстор
Правиш редукция на тръбите и щом ще има помпа не трябва да се притесняваш.
PCL82 - майстор
Нивата имат значение при гравитачни системи. Щом имаш помпа нямаш грижи, стига тръбите и помпата да осигуряват нужния дебит. Не си дал разширителен съд и др джаджи, така, че не може да се каже нищо за безопасността.
rumnikkk - специалист
Разширителният съд е на топлата тръба на левият радиатор.там мога да го вдигна най горе, докато при котела нямам височина.разположението на къщата е такова че няма как да мине първо през радиатора който е на нивото на котела.Притеснява ме проблем с обезвъздуаванетодали няма да имам във връзката между по долният и по-горните радиатори.
LazarGanev - "Велик майстор"
А защо държиш на грешна отворена система пред правилно изпълнена затворена система?
rumnikkk - специалист
малка промяна в разположението на разширителният съд.ето я последната схема.Не бях я погледнал и карах по памет.Сорри.
http://prikachi.com/images.php?images/853/8127853a.jpg
Отворена-ами така е изградена сега.не е със същото разположение,10 г.я ползвам без проблем, но искам да си махна печката.и това е единствената ми схема на разположение на котел и радиатори.

Тема "Възможно ли е това с тази схема на свързване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: