Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, живея в апартамент старо строителство съответно и ТЕЦ-а е на доста годинки. Ето го и проблема: всичките тръби на ТЕЦ-а са вкопани в стените, показват се само на местата където трябва да се свържат радиаторите. В една от стаите на която предстои ремонт не ползвам парното, но на стената точно където минава тръбата преди да се покаже от стената, за да се свърже с радиатора се появи влажно петно, което постепенно нарастваше. Сега след като системата е източена петното започна да изсъхва. Предполагам, че тръбата е започнала да сълзи, но за да съм сигурен ще трябва да разкъртя около петното, за да се покаже тръбата. Преди да започна се чудя как точно да протече ремонта - дали да отрежа тръбата преди спуканото и да я снадя. Другия вариант, за който си мисля е да отрежа цялата тръба чак до вертикалния щранг, от където да пусна до радиатора нова пвц тръба, защото ме е страх, че ако оставя старата тръба след 1-2 години е възможно да се спука и на друго място, но при този вариант пък май ще имам проблем със снаждането, защото доколкото знам тръбите директно са заварени, а не са с колена, тетки и други. Също така не знам на тези стари тръби дали изобщо е възможно да се навие резба, а и навиването на резба няма да е лесно, защото нали са вкопани в стените. Поста стана доста дълъг, но дано да сте ме разбрали и някой да даде идея какво да направя.
LazarGanev - "Велик майстор"
Трябва да се кърти, какво - боб ли да хвърляме?
saraneron - специалист
Стига с тоя боб.Има си ренген за тази работа. :wink:
radius - майстор
И една заварка после.
Salvador - специалист
Да...и ако тръбата не е изгнила при заварката, какво правим-наваряваме и чакаме да избие от другата страна, за да къртим пак ли? Мани тая работа-къртене и смяна на цялата линия, до където може да се стигне. Тръби тръгнат ли, спиране няма.Въпрос на време да избият другаде.
Точно за това си мисля, че е най-добре да прекъсна тръбата максимално близо до вертикалния щранг и от там да си пусна пвц до радиатора, но исках да чуя повече мнения преди да тръгна да търся майстори, че нали знаете - искат да е максимално лесно и за повече пари. Така че събирам още мнения и предложения
вече разкъртих стената и на снимката се вижда какво излезе :) тръбата е огъвана за да се пасне за свързване с радиатора и точно там има малка дупчица, която на снимката се намира в най-огънатата част от тръбата. След това тръбата си изглежда много добре и човека ми предлага да отрежем повредения участък до здравата част от тръбата и да използваме компенсатор след който да направим изводите за радиатора с полипропилен. Вие на какво мнение сте за тази идея?

Прикачен файл

DSC_0614.JPG

Прикачен файл

DSC_0612.JPG

Тема "Теч от тръба на тец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: