• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
miroki - майстор
1115 написа:
Да за 1...2г, но така се отъпква пътя за по -грандиозни проекти. Това е нещо като "закаляване в битката".
И това е достатъчно за мотив :)
Аз чакам да покажеш панела после, че ще вземам за моя по-нататък, да видя кой е добър за проточен. За Дрейн бек.
lov - майстор
alsted написа:
В случая вече не е актуално, но да го спомена все пак. Неръж се запоява без проблем с калай и обикновен поялник, но трябва да се минава с ортофосфорна киселина. Последната се ползва в хранителновкусовата промишленост.
Която пък е основна съставка в най обикновения ръждо-преобразовател :-D

Всъщност става за почти всякакви спойки с калаено оловни припои но с желязато ако е малко по концентриран и не се долубва като се прегре.
jeorgi - напреднал
много се извинявам, че ползвам темата на колегата.Не можах да намеря систематизирана тема за Дрейн бек система.Някой имали линк към тема или схема на принципа на работа.
kalin72 - майстор
jeorgi написа:
много се извинявам, че ползвам темата на колегата.Не можах да намеря систематизирана тема за Дрейн бек система.Някой имали линк към тема или схема на принципа на работа.

Изображение
1115 - специалист
Нещата са тръгнали към катастрофа.
10 дена правя водопровод в банята за тестовете на пустия колектор, заварявам фитинги към тестовия бойлер и му присаждам неръждаема гофрирана серпентина. Това последното ми взе здравето. То се гъне, суче .....абе мани. Надявам се утре да го пусна в действие, че лятото мина. За евтина не може и дума да става, но поне тая надежди да направя ефективна система с контролера.
Целта е вече да драсна софтуер дето да управлява бойлера. Хахахахах бойлер с компютър - и това ще доживеем.
Дайте съвети какво да следя, управлявам и т.н.
С две думи какъв да е алгоритъма на пустия солар.
kalin72 - майстор
Що се мъчиш, като за 60 лева има контролери??
Andri01 - майстор
Алгоритъм: пуска/спира помпата по зададен диференциал от температурата на СК и бойлера. А иначе,серпентината да не се "гъне" при монтаж,аз направих "скелет" ,около който я навих/ правих серпентина от неръждаема гофрирана тръба/.
mgbagera - специалист
1115 написа:
..... и му присаждам неръждаема гофрирана серпентина. Това последното ми взе здравето. То се гъне, суче .....абе мани.

Хаха и аз вчера си играх със същото. ШОПА каза че без проблем влизат 10м ама при мен не се получи :-D. Потроших си ръцете и неще и неще та накрая е пренавих втори път и я скъсих на 5-6м.
Можеби грешката ми беше в това че ползвах dn16 а не по малка.
Днес ми остава да разпробия фланеца и да залепим по два нипела за захващането.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17

Тема "Възможно най-евтината соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: