• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
1115 - специалист
Това което ме притеснява, е че спре ли помпата няма ли да се върне в нея от колектора вода с температура 80...90 С?

П.п - за разширителен съд мисля да ползвам 9л тенджера. Ще и запоя накрайници и отдушник.

Прикачен файл

EK-8AQ.jpg
EK-8AQ.jpg (32.68 KиБ) Видяна 2293 пъти
fox_vt - майстор
Хмм пък аз тая тенджера я ползвам за боб #-o а можело РС да го направя с нея :lol: Каква ще е системата отворена или затворена.Ако е отворена няма да се върне нищо към бойлера просто ще изхвърли водата през РС.При затворена ще ти трябва предпазен клапан който ще освободи налягането.Ако ползваш един турски колектор с бойлер 80 л няма начин да прегрее.

ПП ако ще ползваш тенджерата за РС няма нужда да запояваш нищо,развиваш предпазния и работния клапан на капака и си монтираш шуцер с О пръстен и си готов.


пппкой да му дойде на акъла да ползва неръждаема тенджера за РС :prayer:
lov - майстор
То от много неща става ама една убава тенджера под налягане струва колкото 2 канти за кока-кола. И е със сигурност дебелостена неръждавейка а повечето евтини такива тенджери са си най обикновено тенеке с галванично покритие.
1115 - специалист
Ами и аз мислех от канта кока кола, но намирам само 20л, а ми се ще съда да е 9...10л.
Вчера звънях на 5...6 магазина в София и се оказа, че панелите от 222лв са дефицит. Явно сега е сезона на тези инсталации.
Evgeniy - майстор
Според сайта на Ерато: http://site.ecotherm.bg/otoplenie/bg/distributors.php
Дистрибутора им в Русе е:
Русе "Стема РС" ООД 082 828 23
lov - майстор
То така или иначе ще заваряваш щуцери та не е никакъв проблем да я резнеш на колкото си литра искаш. Аз си карам още с един 3-4 литров пожарогасител :lol:

А иначе направо си звъни на Ератото в Хасково където им е централния офис и си се договаряй за къде ти трябва и как да ти го доставят. Много от уж дистрибуторите хич не им се разправя с евтини солари и гледат ако мине номера.
Личен опит.
1115 - специалист
Мерси на всички за съветите - поръчах панел, а утре мисля да преработя бойлера с серпантина от неръждаемо гофре или както се казва. Помпата реших да е 25-4 180 , макар да ме притеснява високата температура на водата.
Дано да удържи. Съда ще е от тенджерата - имам една спасена от вторични за 10лв. Дано да стане. Днес си купих сребърен припой и се надявам с него да запоя накрайници.
mgbagera - специалист
Как и от къде го поръча този панел ?
kalin72 - майстор
mgbagera написа:
Как и от къде го поръча този панел ?
Примерно от фирма Амиго, в София, имат на склад, 222 лева цена, незнам има ли подарък към него.

http://shop.amigobg.com/en/product/899/ ... ezinc.html
lov - майстор
Щом местния дистрибутор не ви дава информация или ви казва че няма. Звънете в централата и не ги жалете те са им за продаване и знаят къде и какво има и как да ви го доставят. От какво се плашите че искате да си купите нещо ли или ви бърка цената на един телефонен разговор.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17

Тема "Възможно най-евтината соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: