Най - вълнуващия въпрос зимно време.
angel_ov - специалист
Здравейте!
Един бърз въпрос: За какво служи този байпас с кран?
Изображение
filmatoplo - майстор
В дадената снимка почти за нищо , майстора чул недочул и го направил .Носи се слух че като спре тока , и отвориш този кран -циркулацията на водата от котлето (камината ) към радиаторите ще минава през този байпас . :wink:
angel_ov - специалист
Мхм, а ако е отворен по време на работа на помпата не забавяли скороста на потока към радиаторите?
filmatoplo - майстор
Когато помпата работи , карана на байпаса -трябва да бъде затворен .
Здравейте, да попитам и аз изграждане на локално парно в къща на 2 етажа в гр. Шумен. Преди няколко години си купих камина "дипломат хелиос та2" 16кв. на водната риза и 3кв. на камината и панелни радиатори на корадо тип 22 и ги монтирах на вторият етаж с отопляена площ 78 кв.м. Радиаторите ги изчислявах по 210вата на квадратен метър и са с обща мощност 13кв. Къщата е измазана, няма изолация и е със стара дървена двукрилна дограма, стаите са високи 2.7м. И въпреки всичко зимата едвам поддържам 20 градуса в стаите, радиаторите се затоплят равномерно, камината поддържа без проблем 60-70 градуса, но гори по няколко часа вечер, тъй като през деня няма кой да я поддържа. Сега съм решил да изградя инсталация на цялата къща. Мисля отново да сметна радиаторите по 210 вата на квадратен метър. Общата площ, която мисля да отоплявам е 170 кв.м. като тук включвам стаите, стълбище, бани и тоалетни + 2 или 3 бойлера по 80 л. със серпентини. 170х210=36кв. И сега остана да избера котел. Първо се бях спрял на чугунен котел на фероли сфл7 - 50 кв. на дърва, тъй като си мислех до сега,че е по-икономично котела да е по-голям като си достигне зададената температура да си притвори вратичката за въздуха и дървата да горят по-дълго време, но прочетох много мнения, че не е правилно котела да е презапасен много тъй като започват дървата само да тлеят, получава се лошо горене и половината от енергията на дървата излиза през комина под формата на неизгорели газове. Затова размислих и реших да взема по-малкия котел на фероли сфл 6 - 43 кв. на дърва, но пък ме притеснява да не би да е малък за тези радиатори и бойлери. На места четох, че бойлерите са временен товар и може да не се смятат, на други места, че се слага средно по 3кв. Какво бихте ме посъветвали за котела.... 43кв или 50кв. Четох и че изходящите газове на тези котли са около 250-300 градуса... няма ли да е по-добре да се вземе 50 кв. котел, но вместо да му слагам дърва дълги по 50 см. да му слагам нормални по 30 см. Така предполагам ще има качествено горене , но по-голяма нагревна площ и вместо изходящите газове да са 300 градуса да паднат на 180 градуса примерно...Какво бихте ме посъветвали за котел, за да не се получи така, ако взема малък да гори като ламя и през 2 часа да иска дърва като печката ми сега или пък да не е прекалено голям и само да пушат дървата вътре. Специалистите ще кажат сигурно, че спасението е по-големия котел с буфер, но за сега нямам възможност за такъв. Ще се радвам да чуя мнения на хора, които са се сблъсквали с такива проблеми.
LubomirG - помощник
Здравейте, имам нужда от съвет за следния проблем. В къща на два етажа с маза имам изградена инсталация за отопление на твърдо гориво-отворена система. В мазата имам буфери 2 бр. по 1 тон. На първия етаж котела и радиатори. На втория етаж радиатори и в най-високата точка разширителен съд.
Инсталацията ми е нова и сега когато започнах да я използвам забелязах, че достигайки 65 градуса в буферите от преливника на разширителния съд изтича вода-в следствие разширяването на водата.Когато изгасне котела и температурата в буферите започне да се понижава радиаторите на втория етаж не са топли защото са пълни с въздух. Причината е че разширителния съд е малък-може би 15-20 литра. Изстивайки водата минус изтеклата от преливника не е достатъчна за системата. Сегашния разширителен съд е скрит с гипсо картон, а над него не може да се постави още един разширителен съд защото е покрива.
Има ли някакво решение за разширителен съд в мазата при буферите предвид, че са в най-ниската точка.
Благодаря за всеки полезен съвет
filmatoplo - майстор
:? Ами на косъм е 20 те литра за 2 тона вода , мене ме съмнява друго -ако разширителния ти съд няма друг извод вц най високата си точка към въздуха освен преливната тръба -при преливането на каквото и малко количество вода -то увлича още със себеси и прелива доста от необходимото .Когато се пълни инсталацията ,в съда -трябва да се налее по малко вода за да има на къде да се разширява .
stilian20 - специалист
Преправи системата от отворена на затворена
LubomirG - помощник
Погледнах разширителния съд до колкото имам достъп. Размерите му са 30 на 50 см. Не знам предвид формата му какъв му е обема с точност.
Мислих за затворена система, но спецификацията на котела е за отворена система, а дали няма да се появи някой друг проблем.

Прикачен файл

20151014_2053179999.jpg
stilian20 - специалист
35литра е.А какъв е котела?

Тема "Изграждане на локално парно в къща ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: