Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chano - специалист
Здравейте,
имам стая 16кв. кажете моля колко тръба ще ми трябва,задължително ли е да я направя на два кръга тази площ?през колко см. да сложа тръбата?дограмата е хубава и стаята няма външни стени освен една-тази на прозореца,от долу са мазета,но мисля да сложа фибран 3 см.като вкопая тръбите в него и отгоре ламинат. Да слагам ли подложка на ламината?Ако може малко съвети ще съм благодарен
Благодаря за помощта предварително
chano - специалист
chano написа:
Здравейте,
имам стая 16кв. кажете моля колко тръба ще ми трябва,задължително ли е да я направя на два кръга тази площ?през колко см. да сложа тръбата?дограмата е хубава и стаята няма външни стени освен една-тази на прозореца,от долу са мазета,но мисля да сложа фибран 3 см.като вкопая тръбите в него и отгоре ламинат. Да слагам ли подложка на ламината?Ако може малко съвети ще съм благодарен
Благодаря за помощта предварително
и да попитам още нещо,подовото ще е 2стаи по 16кв.коридор и баня-общо 5кв,и евентуално на по късен етап бойлер около 120л.въпросът ми е кое е най икономичния нагревател за тази площ-газово бойлерче или котле,бойлер на ток или нещо друго,изключвам палети ,нафта,и скъпи неща ,в момента няма пари за такива инвестиций.
шоп - майстор
Относно икономичният източник на енергия...избрал си най-скъпите енергоизточници. Тока единствено в комбинация с термопомпа иначе ако е с нагревател защо ще инвестираш в подово?
chano - специалист
шоп написа:
Относно икономичният източник на енергия...избрал си най-скъпите енергоизточници. Тока единствено в комбинация с термопомпа иначе ако е с нагревател защо ще инвестираш в подово?
аз си мисля че примерно на един бойлер на ток или на газ ако му задам 30 градуса температура няма да харчи много,отколкото ако съм с радиатори и трябва да му задам 60 градуса,или нещо бъркам?

Тема "Изчисление на стая за подово отоление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: