Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
Баси #-o . Сега влизам у форума. to6o4033, ако си от Нашто Дряново - обади се и ще видим какво е станало.
fox_vt - майстор
Ако не е залепнало релето провери датчиците че на тия ДТ 3 са толкос кекави :-D
to6o4033 - напреднал
LazarGanev написа:
Аз пък доколкото разбирам питащия не знае как се индицира на дисплея температурата в бойлера и я мери по вградения му термометър, който е много неточен. Може и да съм недорабрал. Искам да каже какво дТ е зададено и какви са показанията на двата датчика по време на работа, защото контролерът сравнява двата датчика, а не ползва данни от външен термометър
Знам много добре как се индицира на дисплея температурата в бойлера, но каква разлика да има след като помпата върти постоянно, разлика се получава едва вечерта след като помпата спира а дТ е зададено на 5.
LazarGanev - "Велик майстор"
Нищо не разбрах от последното. Моята помпа също работи постоянно и това не е проблем, а екстра на някои конролери - модулират оборотите на помпата до 50% и дори до 30%, за да не спира. Твоя не е такъв, но все пак за да ти помогнем и ти трябва да ни помогнеш. Направи дТ=10 като натиснеш десния бутон и завъртиш потенциометъра, който е донего така, че на дисплея да се изпише 10. След това по време на работа наблюдавай двете температури като натискаш и отпускаш левия бутон. Ако пак са еднакви - купуваш си нов контролер (диференциален термостат) и го сменяш, това е.
doobref - специалист
LazarGanev написа:
Нищо не разбрах от последното. Моята помпа също работи постоянно и това не е проблем, а екстра на някои конролери - модулират оборотите на помпата до 50% и дори до 30%, за да не спира. Твоя не е такъв, но все пак за да ти помогнем и ти трябва да ни помогнеш. Направи дТ=10 като натиснеш десния бутон и завъртиш потенциометъра, който е донего така, че на дисплея да се изпише 10. След това по време на работа наблюдавай двете температури като натискаш и отпускаш левия бутон. Ако пак са еднакви - купуваш си нов контролер (диференциален термостат) и го сменяш, това е.
Аз имах същият пролем, но се оказа, че помпаща беше сбъгясала. върти , но не превърта водата в бойлера. доре,че беше в гаранция. Смехиме помпата и всичко е ок,.

Тема "Помпата върти постоянно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: