• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, имам следния проблем...Преди месец смених бойлера на соларнта система поради пробила серпентина като купих по-голям бойлер и добавих още един колектор на сънсистемс и от тогава започнаха проблемите...системата ми е затрворена с помпа , но налягането пада за един ден от 3атм до 0.8 а никаде не виждам теч:(...как мога да разбера каде е проблема,?
Andri01 - майстор
Виж "налягането" на комшийката отсреща!....А иначе-теч !!Може би в СК !
шоп - майстор
Ако не забелязваш никъде теч, остава отново варианта пробита серпентина :? :shock:

спад на налягане от 3 до 0.8 паскала за 24 часа е сериозен теч.
Andri01 - майстор
Не може да серпентината! Тогава ще се вдига налягането-в водопровода водата е с налягането е винаги над 0,8! Към 2-4бар.
шоп - майстор
Де да беше така. На много места налягането лятото и когато се поливат градините е 0.5-0.8 бара. Вкъщи е такова. Нали затова са хидрофорите?


Към автора....донапомпваш ли РС?
Да не се е скапал мембраната му?
Не може да е серпентината защото налягането на вик мрежата е 5-6атм .Може ли да е солара? Ще личи ли ако оттам тече? РС е напомпан на 3.5 атм
Не е серпентината защото налягането във ВиК мрежата ми е 5-7 атм.може ли да е солара ? ако е солара няма ли да се вижда теч или поне конденз сутрин?РС е на 3.5 атю
шоп - майстор
Определено не е серпентината щом налянането във ВиК е 5-7 паскала

не отговори донапомпваш ли РС?
това е сериозен спад на налягането и ако не виждаш теч може да е заминал РС и да изпуска въздух
Даже налягането пада за около час без теч...как да разбера даши е РС? Преди седмица когато добавях 2 панел налягането в РС беше паднало на 0 но го напомпах до 3.5 и му сложих капачка...
saraneron - специалист
Провери си обезвъздушителя горе до колекторите .Ако е автоматичен го смени с обикновен кран и провери всички нови съединения когато времето е облъчно и хлабно или вечер и системата да е под налягане поне 3 бара.
  • 1
  • 2

Тема "проблем с налягането в соларната система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: