Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dobrev - специалист
За подобен фланец, на който се монтира горелката, искат 264 лв. Може ли някой да ми даде размерите, защото мисля, че няма нищо сложно да се изработи в домашни условия с ъглошлайф, електрожен и дрелка.
LazarGanev - "Велик майстор"
А тоя Някой откъде да ги вземе? Няма ги публикувани, трябва да си ги заснемеш сам или искаш Някой да свърши тая работа вместо теб? Монтирал съм десетки такива горелки, но не съм си играл да чертая, защото нямам намерение да плагиатствам, не си струва. За Направи сам става, но както казах - трябва да се потрудиш и върху чертежа. Пък после, ако го публикуваш "на пользу роду" - хвала тебе :wink:
dobrev - специалист
Благодаря за отговора, Лазаре, въпреки че в него няма никаква полезна информация! Моят въпрос е напълно в духа на форума "Направи сам". Твоят отговор е в стил "аз съм фирмажия - монтажник" и всички са длъжни да плащат! Ако ми дойдеш в къщи да монтираш горелката ще те бърка ли какъв фланец съм ти дал - правен или купен!
Ще помоля останалите съфорумци, ако нямат полезна информация, да се въздържат от коментари!
Обещавам, ако се снабдя с размерите от друго място, да публикувам размерите "на пользу роду"!!!
filmatoplo - майстор
Монтирал съм много такива , ама само купешки , и не съм писал размери , не е труден за изработка по принцип , иска да си направиш шаблон от картон или да премериш от такъв монтиран някъде .
LazarGanev - "Велик майстор"
dobrev написа:
Благодаря за отговора, Лазаре, въпреки че в него няма никаква полезна информация! Моят въпрос е напълно в духа на форума "Направи сам". Твоят отговор е в стил "аз съм фирмажия - монтажник" и всички са длъжни да плащат! Ако ми дойдеш в къщи да монтираш горелката ще те бърка ли какъв фланец съм ти дал - правен или купен!
Ще помоля останалите съфорумци, ако нямат полезна информация, да се въздържат от коментари!
Обещавам, ако се снабдя с размерите от друго място, да публикувам размерите "на пользу роду"!!!
Съжалявам ако съм те подразнил, не съм целял това. Основното, което исках да кажа е, че размерите не са публикувани от Ерато и дори и някой да е копирал - едва ли е правил чертеж. Изобщо не е трудно да се изработи, но не всяка монтажна фирма би поела гаранцията на горелката със самоделен фланец. Тебе ще те бърка ли, ако сервиза не се подпише на гаранционната карта? Каква е гаранцията, че си спазил размерите, че не си променил конструкцията? Трябва ли някой да си слага главата в торбата на сляпо? Ами ако се запали горелката по някаква причина (причини бол- калпави пелети и мн.др.) и дойде комисия да разследва - какво ще напише в протокола - причината е, че са използвани неоригинални части, нали? Никой не е длъжен да плаща на всяка цена, за това се пишат оферти. Ако Ерато искаха да толерират самоделните изработки на фланци, щяха да публикуват размерите, както са публикували схемата и другите размери. Не казвам, че задължително ще ти се откаже гаранция, но може да се случи, особено ако се случи събитие. А иначе ако искаш да спестиш 100лв от фланец - на твоя котел може да му се сложи друга марка горелка, без да е нужен фланец - например Фероли, от същия ценови клас. Да не говорим, че много хора от форума си направиха сами пелетни горелки (не само фланци) и по този начин не задължават никой да им носи гаранциите на самоделките :wink:
geniya - специалист
Лазаре, звучиш като застраховател!!!Дали от самоделен фланец с точни размери изработен по оригиналния, може да се предизвика самоунищожение на горелката.Ако това е причината, то горелката за нищо не става.Лазаре направо ме уби с това твое заключение, от къде го измисли не знам :vom:
LazarGanev - "Велик майстор"
:cool: Не казвам, че това ще е причината, а че може да бъде изтъкната като такава, пък ти иди после доказвай, че нямаш сестра :wink: . Ако някой те удари на пътя докато шофираш, без да си виновен, но открият алкохол в кръвта ти - знаеш какво ще пишат в акта и дали ще получиш някакво обезщетение, пък дори и пълно автокаско да имаш :wink:. А пък иначе сюжетът за малък разказ е по действителен подобен случай - запалена горелка заради калпави пелети, които образуват много шлака, отказана гаранция, а фланецът си беше оригинален :)
dobrev - специалист
Лазаре, когато режа с шлайфа и заварявам винаги съм трезвен! Накратко и без никого да обиждам - Оакахте ми темата! :butthead:

Тема "Фланец за монтаж на горелка Bisolid GP 25" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: