• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
medo5303 - напреднал
Здравейте,интересувам се за водогреен котел Имер газ 34 киловата,що за стока са,заслужава ли си покупка на тази марка или да търся друга марка.Ако някои ползва такъв да каже доволен ли е?
filmatoplo - майстор
За този тип чугунени котли е добър , всичко зависи от това как се експлоатира и поддържа , тип гориво и инсталация .Подобен тип котли са Виадрус ,Симе ,Де дитрих ,Фероли , Аттак и др .
medo5303 - напреднал
Благодаря за бързият отговор.
medo5303 - напреднал
Нещо да кажете за Сръбско котле Централ 23 кw.
naskov - майстор
medo5303 написа:
Нещо да кажете за Сръбско котле Централ 23 кw.
Много е добро. На дърва е 16кВт.
medo5303 - напреднал
Благодаря,аз мисля да го карам на въглища.Защо няма клапа на комина?Може ли да му направя?
naskov - майстор
medo5303 написа:
Благодаря,аз мисля да го карам на въглища.Защо няма клапа на комина?Може ли да му направя?
Има клапа за свежия въздух. Тя е достатъчна, но ако тягата на комина ти е много голяма можеш да си направиш и другата клапа.
medo5303 - напреднал
Благодяря, НАСКОВ,комина ми е 25 на 25 сантиметра и 12 метра висок от тухли много добра тяга има като го монтирам и запаля ще решавам.Благодаря за съветите.
filmatoplo - майстор
Най коректно в случая би било да се постави регулатор за тяга , така ако тягата е по голяма от необходимата -във всеки един момент тя ще се редуцира до нужните настроени , и така няма да излита излишно топло в комина .С тази клапа по никакъв начин не се намаля сечението на комина . :wink:
medo5303 - напреднал
Какъв е този регулатор,къде може да се намери и колко струва ориентировъчно?Филма можели една снимка?Благодаря предварително.
  • 1
  • 2

Тема "Мнение за Имер газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: