• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Ако котела ти е 3 глидера :? значи си само с предния глидер с вратите , един среден глидер и задния глидер -така ли .Това не е ли само 17-18 киловата :? .
Фитилчо - майстор
Ше си цръцна в слепоочието вече с воден пищов :lol:

Секция 1 - тази с вратите
секция 2,3,4 - глидери
секция 5 - задната с коминният отвор


:supz:
filmatoplo - майстор
:wink: Ами оти чух 3 секции :? :lol: със 5 така си супер , не ти трябва гимнастиката с увеличаване на глидерите , най много да го вдигнеш на кутия , да си подготвен за повече пепел ако ти се паднат такива пелети -слънчогледови например , а пък и котела ще ползва целия си топлообменен капацитет :wink: .
YordanTsvetkov - напреднал
Фитиле, котела ти е Солида 5 и е 25кв. При твоето заварено положение ще ти върши работа с кутия отдолу.
LazarGanev - "Велик майстор"
filmatoplo написа:
:wink: Ами оти чух 3 секции :? :lol: със 5 така си супер , не ти трябва гимнастиката с увеличаване на глидерите , най много да го вдигнеш на кутия , да си подготвен за повече пепел ако ти се паднат такива пелети -слънчогледови например , а пък и котела ще ползва целия си топлообменен капацитет :wink: .
:thumbs: Точно!
Фитилчо - майстор
Хареса ми кутията на Миленскьор :wink: и така по дълбочка, да няма ядове.
+ разните маймунджулъци постнати от Шопа

Сега, зная, че е писано адски много, ама в повечето теми, които гледам е дадено с чертежи и са ми малко неясни елементите по чертежа...

Да започнем от буфера:
Бойлера може ли да се ползва за буфер?

Освен това, не ми е ясно, какво прави трипътният винтил(по логика си го обяснявам,има един вход и два изхода и разпределя на единия и другия изход когато/както е необходимо)

Задвижката какво е ... яде ли се, пие ли се :?

Помпата- как да я оразмеря - имам 9 метра височина на щтранговете, които са изпълнени от 2 цола и имам 12 отоплителни точки. Не мога да им вдена цифрите. Ще ми стигне ли една помпа или е хубаво за всеки етаж да има по една?

Ще се слагат навсякъде термо глави, това е сигурно вече. При това положение нужен ли е стаен термостат?


Ще ми дойдат и още въпроси сигурно

Това, което четох е, че БГВ се слага с отделна помпа, колко трябва да е голяма тя ? Напор/цифри - 350 литра бойлер

Четох, че разширителният съд трябва да бъде 7% от системата - моята система е отворена, това променя ли нещо и наложително ли е да я правя затворена?

Трябва ли ми Laddomat?
n.ganev - майстор
YordanTsvetkov написа:
Фитиле, котела ти е Солида 5 и е 25кв. При твоето заварено положение ще ти върши работа с кутия отдолу.
25 киловатовия е с общо 4 секции. През почивните дни лекичко ще понадигна един такъв в Габрово.
dobrev - специалист
За този котел се продава цяла долна врата с отвор за пелетна горелка. Тази врата става и за котли IMMERGAS, като моя.

Прикачен файл

DSC00513 - Copy.JPG

Прикачен файл

DSC00512 - Copy.JPG

Прикачен файл

DSC00511 - Copy.JPG

Прикачен файл

DSC00510 - Copy.JPG
Фитилчо - майстор
Добрев благодаря за снимките!
Обаче искам горелката да е в гутия ПОД котлето, по този начин нагряваш и долната скара ,която както знаеш е водна риза и тя и е доста оребрена, тоест, увеличаваш нагряваната площ от котела защптп грееш глидерите с цялата водна риза най отдолу и увеличаваш КПД-то на горелката по този начин и освен това пътя на димнте газове става по голям и се охлаждат повече :)

Я кажи как ти е направена инсталацията и какво точно топлиш, щото явно колегите които разбират нямат време да ми разясняват и ще трябва да си разяснявам сам .

Освен това като я гледам, тази горелка стои много навън за моите вкусове, консидерирайки , че предният елемнт с вратите не е водна риза. Тоест според моите разбирания, горелката трябва да стои по навътре, максимално близо до най задният елемнт и да грее него а не предния, защото задния за разлика от предния е водна риза :wink:
dobrev - специалист
Системата ми е по предложената от колегата Антон схема в началото на темата viewtopic.php?f=10&t=43892. Снимка има в същата тема на стр.11.Основните елементи са две помпи, два трипътни вентила и буфер. Буферът вече е сменен с по голям 750 литра. Както е посочил колегата Антон при запалване на котела водата се върти в малък кръг до достигане на температурата на отваряне на първия трипътен вентил / така се защитава котела от връщане в него на студена вода и поява на конденз/. След като започне да отваря, подава вода към втората помпа и буфера, като приоритет е нагряването на радиаторите след втората помпа. Вторият трипътен вентил ограничава температурата на водата, подавана към радиаторите. Втората помпа се управлява от стаен седмичен термостат и след достигане на желаната в помещението температура се изключва и топлата вода се подава само към буфера за по късно използване.
И аз мислех за горелка, монтирана в кутия под котела, но не ми се разваля цялата инсталация а и нямам възможност да вдигна извода на котела отзад.
Относно горенето - пламъкът излиза от горелка напред под ъгъл около 45 градуса.
Виж и снимките, където горенето при този котел е изнесено в предкамера преди котела и РАБОТИ.

Прикачен файл

DSC00505 - Copy.JPG

Прикачен файл

DSC00504 - Copy.JPG
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Поставяне на пелетна горелка на чугунен котел Sime" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: