• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Колега от форума сподели че има направена кутия за котел Бош и Дакон , не знам само за колко киловата , приготвил я за себеси но в последствие сменил направо котела с друг , котията не е ползвана , ако някой има интерес -предполагам той ще я покаже .

пс. кутията е за 24 киловата котел ,Дакон или Бош .
rosso666 - специалист
https://www.youtube.com/watch?v=88ppInff4nk -е не е симе но човека бая си е поиграл с виадрусчето
Miro4774 - специалист
На мен с котел дедитрих 48 kw. За 24 часа ми харчи около 60 кг. Къщата няма изолация 240кв.м Ако някой има идея как мога да му вдигна кпд на комина може да помогне. Също така съм сложил и една ламарина със стойка към задния край на котела и има около 10 см разтояние. Има ли възможност да се смени клапата на комина с някаква по подходяща за да може да се вдигне кпд.
n.ganev - майстор
Дитрих + RB 30 с малко тунинг на котел и система за същата квадратура с изола и дограма + БГВ човека до сега е на 4,7 тона.Ама ту темата е задруг котел.
filmatoplo - майстор
Колкото пъти съм монтирал горелки на котли симе ,винаги съм получавал добри резултати ,сравнен със др котли.
Здравейте искам да използвам темата да попитам. Имам чугунен котел Sime solida4-21kw.Каква палетна горелка е най - удачно да се Монтира. От следните горелки. Bisolit18kw и ли Грейко - рб20кв.Отопляема квадратура 85квадрата с вътрешна изолация и пвц дограма. Благодаря предварително на всички отговорили.
Evgeniy - майстор
Ако искаш, може да се опиташ да изчислиш колко киловатчаса за денонощие са ти били нужни досега. Оттам евентуално да сметнеш киловатите на горелката, като имаш предвид, че на SIME-то заводски му дават максимални 76% кпд. С малко тунинг % се качва на пелети, както каза филма доста добре.
По мои изчисления са ми необходими-17/18kw.Мисалта ми е, коя от двете горелки е целесъобразно да се използва. От това, което прочетох из форума плюсовете са за Грейкото. Но се надявам някой от разбиращите майстори, ако е възможно на малко повече обяснения. За плюсовете и минусите на двете горелки.
Radoslaw - специалист
Vego написа:
По мои изчисления са ми необходими-17/18kw.Мисалта ми е, коя от двете горелки е целесъобразно да се използва. От това, което прочетох из форума плюсовете са за Грейкото. Но се надявам някой от разбиращите майстори, ако е възможно на малко повече обяснения. За плюсовете и минусите на двете горелки.
как ги сматна тия 18 кВ не знам.По горе ти подсказаха 10-13 кВ са ти напълно достатъчни
Преди да направиш избор погледни и горелките на PellasX и Kipi.16 kW им горелки са дори по евтини и от двете горелки ,които споменаваш.Само да вметна ,че каналния тип ,които и двете фирми продават,изобщо не се купуват в Полша.Всички избират въртящия се тип ,защото са самопочистващи се.Но в истинския смисъл на тази дума.Преди 10 дни на изложението в Познан ,показаха доста интересни неща.Едно от които е замяна на металната глава с керамична.А там нещата стават съвсем други.Избора разбира се си е
единствено твой.



https://www.youtube.com/watch?time_cont ... dET8ZD6fn8

Прикачен файл

gorelka.jpg
gorelka.jpg (16.38 KиБ) Видяна 2497 пъти

Прикачен файл

keramichna glava.jpg
keramichna glava.jpg (26.82 KиБ) Видяна 2499 пъти
БЛАГОДАРЯ ЗА отговора. Ще погледна въпросите марки горелки. А относно моите изчисления просто се презастраховах.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Поставяне на пелетна горелка на чугунен котел Sime" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: