Най - вълнуващия въпрос зимно време.
VLADO66 - майстор
Съзнавам че това е поредната тема по въпроса,но бая се размислям.Котела е стомаанен триходов Бош/Дакон 24 кВ.До сега го паля вечер на дърва максимум 6-7 часа-изолацията на къщата ми е достатъчна да акумулира топлината между две вечери така че да не е дискомфортно.Дали си заслужава да инвестирам 700 лв. повече в Грейко или да сложа една Бисолид 18 .
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз пък съзнавам, че знаеш отговора на въпроса си :wink:
alex_serviz - специалист
Бисолида, не го познавам. Ползвал съм италианска горелка ( нарочно не споменавам име ), мъчих я със слънчогледови пелети с котел Дакон ( еднотипен с твоя ). Изкара половин зима, до големите студове, после започна да ми се задръства всеки ден, теглих една майна и си довърших зимата с дървесни пелети. Следващото лято взех Грейко и през цялата минала зима си карах на слънчогледови пелети. Същата италианска горелка работи 4 зими безпроблемно ( ако не се смятат две аварирали платки ) със слънчогледови пелети, обаче на чугунен котел Симе.
Основно предимство ( според мен ) на Грейко-то е втория ( вътрешен ) шнек, типа на горелката ( ретортна, самопочистваща се ) горелка и не на последно място - управлението й ( Натурел-ско ). Тази италианска горелка, която посочих по-горе, че е работила 4 зими, миналата зима се наложи да си смени управлението и й присадиха Натурел-ско управление.
P.S. Разликата в цената на двете горелки при мен дойде 1000 лв в полза на италианската, но не съжалих и за миг за смяната й.
dobrev - специалист
Изборът зависи от това какво искаш да гориш. За качествени пелети бисолида е достатъчен. Ако си навит на безкрайни експерименти купуваш грейко и започваш.
VLADO66 - майстор
Грейкото ще е,мерси за отговорите,трябваше ми леко подбутване :-D
mitashki911 - специалист
Здравейте на всички . Да не отварям нова тема за същия котел Дакон 24 кВ коя горелка ще е по подходяща грейко или новата на ерато с автоматично движещо се дъно . Дано да не повтарям друг колега . Благодаря предварително . :-?
LazarGanev - "Велик майстор"
За то зи котел са подходящи и двете, а за теб коя е по-подходяща е друга тема :wink:
mitashki911 - специалист
Обичам експерименти / в случая с горивото / и затова се чудя .

Тема "Пелетна горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: