• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mitashki911 - специалист
С камина водна риза 9kw с два радиатора по1.5kw и един 2kw топлих апартамент 80кв. темп. около 21 градуса 5кубика сухи дърва постоянно човек в къщи . Тръбата от камина тръгва 3/4 преминава на 20 и към стаите 16 с алуминиева вложка .
joro_vn - специалист
1/2 тръби вход/изход от камината е много малко.
Минимум 3/4 трябват, за по голяма мощнот 1 цол до, и от разпределителните батерии.
От батериите към радиаторите обикновено се слага 16 мм с алуминиева вложка, според мен и 1/2 цол пропиленови за гореща вода ще вършат работа.
filmatoplo - майстор
Купувал съм камина с водна риза с изводи 1/2 , не помня марката :? Геркант или нещо такова .
vlado79 - специалист
Момчета помагайте...намерил съм си камина...15kW
Параметри:
Параметри МЯРКА SUN 15 A
Номинална мощност kw 15
Минимална мощност kW 4.3
Мощност на водогрейния топлоагрегат kW 12
Мощност на калориферната част kW 3
Максимално налягане на водата bar 2
Минимална температура на входящата вода C 40
Диапазон изходяща вода C 70-90
Присъединителни размери
Входяща вода " 1"
Изходяща вода " 1"
Температура изходящи газове C 104
Ефективност/КПД/ % 94.25
Отвор на димохода mm 100
Тип на горивото-пелети ф6мм

Имам всичко нато инсталация вероятно ще трябва да преправя входа и изхода на камината с по големи тръби.75 квадрата къщичка мисля че с 3 тона ще се оправя.
Какво мислите? Ще ми върши ли работа , като...интересува ме мога ли да направя настройка дневно да е на минимална температура и след определен час вечер да се повиши?
Не разбирам много...моля да ме ориентирате за да знам да купувам ли.И ако има някой разбирач по инсталации от София да ми пише на лично искам да се консултирам и съответно ще си платя.
Благодаря Ви.
  • 1
  • 2

Тема "Камина на пелети в къщичка..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: