Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bobinesta - помощник
Прикачен файл:
image.jpg
Прикачен файл:
image.jpg
Здравейте, от 5г се отоплявам с котел на твърдо гориво Sime 25кв. Котела съм го сложил в пристройка до къщата на първия етаж, като тръбите се качват на втория етаж и там имам 5 радиатора, 2 лири и 80 литров бойлер. Този сезон искам да отоплявам и 3 тия етаж,където, ще има още 5 радиатора, лира и бойлер. Затова взех друг котел виадрус 40кв. Искам да попитам за някой друг съвет за инсталацията, понеже изчетох доста теми и ми се струва, че старата система не е направена както трябва.
1.Помпата е сложена на подаващата( топлата) тръба във вертикално положение.
От прочетеното във форума разбрах, че тя трябва да е на връщата тръба да има байпас и да е хоризонтално разположена с черното капаче на горе.
Искам да попитам разширителя къде трябва да се разположи и дали сегашното му разположение е правилно. Сега като го повдигна ми се струва, че е празен.
Трябва ли да слагам 2 ра помпа?Ще съм ви благодарен да ми помогнете да си оправя инсталацията с вашите съвети
naskov - майстор
Помпата ти е монтирана правилно. По принцип при котлите на твърдо гориво, където горивният процес е много инертен, е препоръчително помпата да се монтира на студената вода, за да може да остане здрава, в случай, че водата в котела заври. За РС-не мога да видя къде е в момента.
bobinesta - помощник
Прикачен файл:
image.jpg
. РС е разположен до котела на връщата тръба на горната снимка съм го снимал отстрани, а на тази е отпред
igt - специалист
Вземи си втора помпа и трипътен вентил, защото с тази нова мощност /освен ако не си на дърва/ ще има глеч и налепи по котела в изобилие.
filmatoplo - майстор
Продаваш ли старото котле .
mitashki911 - специалист
Разширителя от първата снимка не трябва ли да е обратно това да му е дъното :? не съм компетентен само предполагам .
bobinesta - помощник
1.Помпата е с две степени на нея пише 10 бара
ако има значение де,иначе как трябва да са разположени помпите ,ако са две
и къде трябва да е този винтил.

2.Котела е продаден нищо,че не съм го махнал още човека ме чака да го махна

3. Незнам дали РС трябва да е обратно това,ще кажат знаещите този си е така от
около 5г тогава в правена инсталацията

Тема "Нов котел промяна на инсталацията" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: