Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Петър76 - специалист
Здравейте,

имам горелка за пелети която е монтирана към котел за парно. Горелката работи без проблеми но понякога, без причина, си сменя режима на работа от ръчен на автоматичен. Не се случва често, миналата година някъде по същото време го направи този номер, и тогава идва специалист от сервиза от който взехме горелката да го оправи.
Днес се случи същото и горелката превключи на автоматичен режим и не мога да разбера как да я върна на ръчен. Чета ръководството, но системата за настройка на работа на горелката изглежда доста сложна. При ръчен режим дисплея показва температурата, а сега дисплея показва часовник.

Някой може ли да даде съвет как да върна горелката отново в ръчен режим на работа?
Петър76 - специалист
Мисля, че разбрах как става настройването на ръчен режим на пускане и спиране, само бих искал някой да потвърди че това е правилния начин:

Натиснах М бутона за пет секунди и влязох в менюто.
Излезе първия параметър u01 с който се настройва температурата която горелката трябва да поддържа, която в моя случай е 65 градуса.
Натиснах Р бутона, за навигация между менютата, и ми излезе втория параметър u02, който е за настройване на мощността, която в моя случай е настроена на 3.
Натиснах отново Р бутона и отидох на следващия параметър u03, който показваше стойност 2 или по скоро 002. Аз го промених на 000 и запаметих натискайки М бутона. Сега дисплея отново показва температурата, а не часовника.
naskov - майстор
Браво! Познал си.

Тема "Проблем с горелка за пелети Фероли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: