• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ra4o - специалист
Мога ли да задам един тъп въпрос?
Как се уплътнява при присъединяване серпентината на бойлер Дипломат 80 л. Значи има някаква гума и от нея тръбата стърчи само 2-3 витки. Крайно неудобно само на тях да се навива тефлонова лента или калчища, пък и мястото до стената ми е съвсем малко.
Дали тази гума не е точно за уплътнение и да не се слага друго?
ironlady - модератор
Без кълчища и тефлон няма да се разминеш,за съжаление :!: ...Другата алтернатива е течен тефлон с който намазваш малко резбата на серпентината и фитинга който навиваш :wink: обаче ако след време ти се наложи да го развиеш ще ти се вземе акъла :wink:
ra4o - специалист
Има ли начин да омекотя водата в инсталацията?
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, има начин - при много варовита вода Vaillant препоръчват филтър на Brita - мога да ти кажа номера му, ама утре.
ra4o - специалист
Помощ, помагайте. Т
Току що напълних котела с вода, само котела до колекторите, за да видя как са уплътнени резбите и .... една тече, по точно таи. Горе долу на половин час прави капка. Сега гадното - за да я развъртя трябва да развия още 4 резби + да сваля тази цялата магистрала от фланеца на котела.
Това въобще не ми се прави. Сега чакам да закисне. Ако не, казвайте някакъв начин да замазвам отгоре и да го запечатвам.
В този ред на мисли, що е то течен тефлон и става ли за моята ситуация. И още нещо системата е отворена и няма да има голямо налягане.
LazarGanev - "Велик майстор"
Течния тефлон се слага на резбата, а не отгоре, С какво си уплътнявал? Ако не е калчища няма да уплътни и ще трябва да развиваш.
ra4o - специалист
С калчища съм.
Ако изпразня тръбата оставя да изсъхне и отгоре сложа санитарен силикон, няма ли да стане?
LazarGanev - "Велик майстор"
Мисля че не! Според мен развивай докато е време, че зимата иде!
ra4o - специалист
Ураааа! Запалих го. Работи!!!
:cool: :-D :cool:
Снощи беше часът на истината, палнах котела, вдигна до 70 С и го затворих от всякъде. Работи си добре всички радиатори са топли.
Само се чудя как да си настроя термостата на помпата. По принцип знам, че трябва да е над 60 С, за да не се образува налеп от конденза, но не ли опасно да загрее първоначално до 60 С водата в котела, да се включи помпата и да вкара студена вода в котела примерно 16 С.
Снощи първо го нагласих на 30, после на 45 после на 60 С, но от мерак стоях при котела, за в бъдеще не смятам да прекарвам вечерите си в котелното. :-D
burningice - специалист
моя термостат съм го врътнал на 35 (така помпата включва реално на 45 заради загубите). не знам дали трябва да е толкова, но за сега парното работи.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 29

Тема "ще правя локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: