• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burningice - специалист
ironlady, кажи с какъв термостат връзваш помпата и серпентината на бойлера, това ще е важно за много хора от форума (капилярен, ....)
ironlady - модератор
burningice написа:
ironlady, кажи с какъв термостат връзваш помпата и серпентината на бойлера, това ще е важно за много хора от форума (капилярен, ....)
Достатъчно е само да има термостат на помпата, за да изключва когато температурата на съоръжението /камината, печката или котела/падне под примерно 40-50 градуса и така се продотвратява охлаждането на бойлера и увеличава ефективноста на инсталацията.
Дори и най -обикновения термостат ще свърши работа.Ако инсталацията вече е изградена и няма къде да се сложи гилза на изхода на горещата вода за капилярния термостат,може да се монтира контактен термостат посредством пружина.Той трябва да е монтиран на метална част,тъй като чувствителният елемент е на гърба на самия термостат.Като цена може и да намерите термостат контактен до 30 лв.Ето два примерни:

Изображение-Контактен термостат за монтаж на тръби до 2" посредством пружина

Изображение-капилярен термостат
ra4o - специалист
Тази вечер започвам парното!!! :-D
Ще ви пиша за всички проблеми, а може и да кача снимки.
Днес започвам да монтирам радиаторите, за да очертая точните места за подвързване, после започва голямото къртене. :-D
Пожелайте ми успех.
ironlady - модератор
ra4o написа:
Тази вечер започвам парното!!! :-D
Ще ви пиша за всички проблеми, а може и да кача снимки.
Днес започвам да монтирам радиаторите, за да очертая точните места за подвързване, после започва голямото къртене. :-D
Пожелайте ми успех.
УСПЕХ! Да не разиграиш филма Топло у вас :-D ...
Ако миже да помогнем с нещо свиркай :-D
siscokz - помощник
А някой ще каже ли кой е по правилният начин за свързване на серпентината на бойлера. Имам впредвид входа и изхода на топлата вода. Виждал съм оригинално на бойлерите със серпентина входа на горешата вода е отгоре, а изхода отдоло и обратно. Някой може ли да обясни какви са предимствата и недостатъците на двете свързвания. Аз също съм започнал изграждането на локалното парно и вече съм на частта свръзки. И при мен системата ще бъде затворена.
ironlady - модератор
siscokz написа:
А някой ще каже ли кой е по правилният начин за свързване на серпентината на бойлера. Имам впредвид входа и изхода на топлата вода. Виждал съм оригинално на бойлерите със серпентина входа на горешата вода е отгоре, а изхода отдоло и обратно. Някой може ли да обясни какви са предимствата и недостатъците на двете свързвания. Аз също съм започнал изграждането на локалното парно и вече съм на частта свръзки. И при мен системата ще бъде затворена.
Къкъв е бойлера който ще свързваш?-фирма и литраж
Ако има обозначение на самите щуцери, къде коя линия да свържеш, го направи така.
На коя линия ти е помпата?по принцип ако е затворена системата,както и да вържеш бойлера няма да имаш проблем, по важното е да сложиш авт.обезвъздушители, по възможност и на входа и на изхода :!: Така със сигурност няма да се получи въздушна тапа в серпентината.
крум - специалист
ironlady, виждам, че даваш добри съвети *respect*.
Имам 2 въпроса към теб - малко лаишки, но са си въпроси...
1. какво представлява тази "гилза" за капилярен термостат? Хареса ми решението с изключването на помпата - мислех да спирам да къртя, но ще го приложа (бойлера до вчера мислех да остане извън системата).
2. защо се слагат автоматични обезвъздушители и на 2-та изхода? (и на двата колектора монтирах обезвъздушители по съвет на хората, които ми продадоха арматурата). Все още нямам обяснение защо не се слага само на горния? На първо четене обезвъздушител на долния ми се струва излишен (колектор, изход на серпентина от бойлера).
siscokz - помощник
Бойлерът ми е TESY 100 литров, и е обозначен топлата вода да влиза отгоре. А каква е разликата при отверена и затворена система, т.е. как влиаят на това откъде ще е входа и изхода на водата?
LazarGanev - "Велик майстор"
Нормално е да влиза отгоре и при охлаждане да пада надолу, макар помпата да я върши тая работа принудително. При първите серии на Елдом и двата щуцера бяха отгоре, но явно го отчетоха като грешка и се поправиха.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29

Тема "ще правя локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: