• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Дозарежда го - то това е идеята.
ra4o - специалист
А, знете ли какъв е вграденият акумулатор и има ли значение положението на UPS-а. На моят имаше дупки за закачане на стената и аз така го монтирах - вертикално, закачен на два пирон-дюбела на стената, а докато го съхранявах - до момента на монтаж беше оставен хоризонтално. Нищо не се разтекло, надявам се да е някакъв вид суха батерия. И колко време може да се кара на вграденият акумулатор, защото още не съм си купил външен.
burningice - специалист
моя UPS e APC backUPS 650VA и е със сух акумулатор, мога да го монтирам във всякакво положение. предимства - ефтин - 60лв на старо, недост.: правоъгълна синусоида, която заглаждам с кондензатори. (или както се закваше в един предизборен клип: "не е нормално ЮПСа да струва повече от помпата" :)
ironlady - модератор
ra4o написа:
А, знете ли какъв е вграденият акумулатор и има ли значение положението на UPS-а. На моят имаше дупки за закачане на стената и аз така го монтирах - вертикално, закачен на два пирон-дюбела на стената, а докато го съхранявах - до момента на монтаж беше оставен хоризонтално. Нищо не се разтекло, надявам се да е някакъв вид суха батерия. И колко време може да се кара на вграденият акумулатор, защото още не съм си купил външен.
От порядъка на 2-3 часа, после за външния акумулатор си го вземи с по голям ампераж
ra4o - специалист
Продължавам с впечатленията си. Нещо не съм доволен от лирите в баните, не топлят. Лирите са с размери 60х90 см, марка "Термолукс", парят та се не барат, но не топлят хубаво, вътре в банята е хладно, а и двете бани са само с една външна стена и са със сходни размери 2х2х2,7 м. Май тези лири са си само гъзариика, знаех си аз, че трябваше да си сложа по 4-5 ал. глидера, ама като се намеси жената..... :?
imb_bg - напреднал
и аз така знам за лирите и за туй си сложих радиатор 4 ребра и в банята наистина е топло пък и излиза същите пари.
и на него може да си сушиш кърпите даже става по бързо
burningice - специалист
моята лира е 1100W - (май 60-110см) железна (щото има и от алумин), не е особено топло в банята
ironlady - модератор
Алум.лири са малко по добре в това отношение,усеща се разликата в банята.Но не е като радиатора.
burningice - специалист
при мен е друга причината- не е от лирата. Понеже не разбирам от парно и като правих инсталацията, пуснах бойлера и отоплението в банята на един чифт тръби - ф20- за това явно не топли :(
ironlady - модератор
burningice написа:
при мен е друга причината- не е от лирата. Понеже не разбирам от парно и като правих инсталацията, пуснах бойлера и отоплението в банята на един чифт тръби - ф20- за това явно не топли :(
В смисъл не загравя лирата ли?До колкото разбира си пуснал лирата и бойлера с тръба 20 на тройник?
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 29

Тема "ще правя локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: