Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dyaneff - майстор
Купих 120 литров бойлер със серпентина, и искам да го свържа към локалното парно. Серпентината е с присъединителен размер 3/4 и мисля да я захраня с медна тръба диаметър 20 мм. Преди бойлера искам да монтирам спирателен кран с електрозадвижка за да мога да контролирирам кога да му подавам топла вода от котела.Спрял съм се на термостатен радиаторен вентил 3/4“ с арт. номер V2000DBB20 от каталога на Honeywell. Вентила смятам да управлявам с термоелектрическа задвижка за 230V, нормално отворена или затворена с номер MT4-230-NO/NC.
Въпросите ми са :
1 Правилно ли мисля,че с тази задвижка ,ще мога да управлявам вентила?
2 Колко време (работни часове) може задвижката да стои под напрежение ако примерно съм купил нормално затворена а се налага да е в състояние при което трябва да държи вентила отворен? Или съответно обратното.Просто не знам принципа на действие на термоелектрическата задвижка.

Приемам и други предложения.
Каталога който гледам е http://www.bgtherm.com/products/prices/Honeywell.pdf
Ако модераторите го смятат за реклама да го изтрият. Предполагам ,че специалистите , които могат да ми отговорят познават съответната техника.
naskov - майстор
.
Добре си се насочил. Ползвам тези ел. задвижки от години при слънчевите системи. Трябва ти нормално затворена. Тя отваря когато и се подаде 220 или 24В. Отваря със закъснение от 180сек, но това не е проблем. Вътре има нагревателче, което загрява някаква мембрана

Тема "Термоелктрическа задвижка за управление на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: