Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vladim6 - специалист
Здравейте!Предварително се извинявам ,ако се повтаря темата ,но не открих нищо са моделите който търся аз. Предстои ми изграждане на локално парно, котелът ще бъде в мазето и искам да гори въглища но не знам какъв да избера моля който се е справил с този проблем и е доволен от решението да сподели.Нужната ми мощност е около 30KW.Спрял съм се на няколко модела цената е около 1800-2000лв
Прикачен файл:
25200911121024011.166213_Solid_2000_B_H.jpg
бош
25200911121024011.166213_Solid_2000_B_H.jpg (21.2 KиБ) Видяна 5537 пъти
Прикачен файл:
kotel_solitch.jpg
Demir Dϋkϋm-Турция
kotel_solitch.jpg (3.53 KиБ) Видяна 5537 пъти
Прикачен файл:
1188.gif
SIME
1188.gif (36 KиБ) Видяна 5537 пъти
Предварително благодаря за помощта на отзовалите се !!!!
naskov - майстор
Добрата работа на котела зависи от размерите на комина. И най-скъпия котел да вземеш нямаш ли подходящ комин-нищо не става. Твоя комин съществуващ ли е или предстои да го изграждаш?
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако имаш добър комин - Боша е най-добрия избор. Ако отпуснеш още бюджет - виж нещо ново и без компромиси в качеството:
http://www.bosch-climate.bg/products/so ... 000-h.html
filmatoplo - майстор
колко е цен му :? , не ми пише компютър ,колко пъри е котелъ :? .
Последна промяна от filmatoplo на съб авг 18, 2012 5:24 pm, променено общо 1 път.
montoya - майстор
Абе мое ли да ги еВа у дизайнерите на тия котли, как може да го измислят така та тоя синджир да минава напреко на вратата която трябва да я отвориш за да си монтираш кюмуро вътре. Амон!
Изображение
vladim6 - специалист
Комина сега ще го изграждам външен с тухли еденички висок ще бъде около 11-12метрас голям отвор ще го направя. Колко съм виждал с коминни тела всички са почернели и гадни
fbr - майстор
Дизайнерите не слагат дърва и въглища. Те правят продуктите да имат пазарен вид, а пък този който ще го купува, да му мисли.
Christo - майстор
Комините са почернели и гадни не защото са тесни, а защото са външни, с единички и неизолирани :? Сечението на комина се смята и зависи главно от мощността на котела и вида на горивото. Температурата на димните газове трябва да е по-висока от температурата на оросяване. Иначе катранът е гарантиран. Нужната височина също се смята... Отделно коминът отвътре трябва да е гладко измазан и да няма остри завои.
filmatoplo - майстор
колко пъри е котелъ :? .[/quote] :)
VLADO66 - майстор
Сигурно 2-пъти по-скъп от ламаринения.

Тема "Кой котел да избера... Моля помогнете" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: