• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sa6koto9308 - специалист
Здравейте искам да намаля мощността на пелетната си горелка Бош. Защото много често се пали и гаси. Вече един път смених запалката. Отоплявам 150 квадрата с 2 бойлера 2 къщи като до другата къща има преход 20 метра. Изолация на къщите 8 см стереопор на всякъде има дограма а на всйчки радиатори съм с термоглави. Радиаторите ми са аломиниеви. Благодаря предварително на отзовалите се.
LazarGanev - "Велик майстор"
Това е работа за сервиз, менютата са заключени. Може да звъннеш на колцентъра на Бош, те ще намерят сервиз, ако ти нямаш
sa6koto9308 - специалист
Аз знам кода за "Меню инсталатор" и за "Сервизно меню" само някой който разбира да ме насочи
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, ти основните неща ги знаеш. Тези снимки долу са от днес. Нищо че е почивен ден, бях извикан по спешност и загубих повече от половин ден за да правя за 4-ти път настройки след като клиента се правил на майстор след моето заминаване - искал да му гори по-малко. Универсални настройки няма и ако човек не познава материята може да стане беля. Първият път се запали бункера с пелетите, нямало никой в къщи, добре че бил празен. Днес настройвах наново и съжалявам че не заключих менюто, но пък ги предупредих, че ако пак разбера, че настройките са пипани, следващия път ще се врътна и ще кажа само "чао" . След газовия анализ след последните настройки - КПД=94.5%, което говори достатъчно мисля

Прикачен файл

кошн.jpg

Прикачен файл

горе.jpg

Прикачен файл

вътре.jpg
sa6koto9308 - специалист
Ще се свързвам с Бош то се е видяло няма да налучквам. Мерси за искренния отговор.
Лазаре, тези снимки не са на горелката от темата. Прилича ми на камина или каквото и да е друго.
LazarGanev - "Велик майстор"
Няма значение на какъв език ще ме заговориш - китайски или японски, след като и двата не ги знам :cool:
Така е. Прекалено много съм очаквал да видя Брена, тука, макар да не е лепа.
Ми понагорвала му е, та е опитал, човека.
sa6koto9308 - специалист
Ако намаля градусите на котела от 60 на 50 ?
kalin72 - майстор
Не пипай градусите, под 60 ще има проблем. И какво значи много често пали/гасне?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

Тема "Пелетна горелка Bosch Pellet Brenn 2000" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: