Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте!Колко kw термопомпа ми е нужна за къща на 1 етаж 110кв.м чиста площ на стаите със подово и конвектори( спрял съм се на innova) и 40кв.м гараж в който ще има само 1 конвектор и
Хол с кухня 40кв.м
Спалня 18кв.м
Спалня 16кв.м
Спалня 15кв.м
2 бани х 4кв.м
Колко големи да бъдат конвекторите в спалните хола и гаража като ще ги използвам и за охлжждане?
Благодаря :heart:
torbalan - Дървен философ
Много зависи от зависи и представи си.

Зависи от термоизолацията, от дограмата от подпокривното пространство и т.н. Зависи от това дали жената обича да затваря вратата и прозореца... И сто на сто съм изпуснал много други "зависи".

И това са си сметки, дето требва да ги смета някой.
чет мар 28, 2024 10:41 pmradius написа:
От 4 до 34 кВ е таман.
Много точно супер отговор,и мисля че ако не можеш да дадеш по конкретен отговор подмини темата не се задълбочавай толкова и айде готин ден!
нед мар 31, 2024 9:02 pmtorbalan написа:
Много зависи от зависи и представи си.

Зависи от термоизолацията, от дограмата от подпокривното пространство и т.н. Зависи от това дали жената обича да затваря вратата и прозореца... И сто на сто съм изпуснал много други "зависи".

И това са си сметки, дето требва да ги смета някой.
10см външна изолация с неопор,10см каменна вата на таваните,плоча върху която няма нищо 4 скатен покрив,5 ка.ерна дограма с двоен стъклопакет.
radius - майстор
Значи слаба изолация. Не че пак си дал данни, ама айде 10-14кВ да заложа
А че ти е трудно да вденеш че с никакви данни искаш отговор, си е твой проблем и ще го разбереш на първия отоплителен сезон.
Не ми давай акъли, все пак оня ден се появи тук и взе да поучаваш.
Christo - майстор
Ако отговорът беше лесен, нямаше един проект да струва няколко стотин лева. Първо, трябва да се намери добър и отговорен проектант. Разпитват се познати, търсят се доволни/недоволни клиенти и т.н. Тегава, но много нужна стъпка. Оглед на място след евентуалния избор на човека. Какви тухли, каква точно вата, какво изложение на всяка стая по отделно, каква точно дограма с конкретните и параметри, площ на прозорците и сигурно още много други работи. Защо изолацията не е на пода на тавана? Накарай човека да сметне колко ще е нужната топлинна мощност без допълнителна изолация на тавана и ако се сложи допълнително, за да се види какво се губи или печели. Колкото и да струва проектът, със сигурност ще си заслужава парите и усилията. Приказките, че някой си платил и получил калпав проект с нищо не помагат в случая.
speka_rs - майстор
14-16 кВт, в зависимост от стопанката на колко градуса обича да стои.

Тема "Колко kw термопомпа е нужна за 150кв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: