Най - вълнуващия въпрос зимно време.
b1shon - помощник
Здравейте,
Имам голям парадокс - затворена система с котел и подово отопление на 2 етажа и една лира в баня на първия етаж.
След обезвъздушаване на системата, след седмица вече в системата има въздух. Чува се по тръбите в котелното, а от автоматичните обезвъздушители излиза малко и то на моменти. Много въздух се събира в лирата в банята на 1вия етаж.
След седмица време отново налягането в системата е много високо и се налага отново да изпусна въздуха през лирата...
Имам автоматични обезвъздушители на котела, на топлата и студена вода на колекторите на 1вия етаж, също така и на топлата и студена вода на колекторите на 2рия етаж...
Течове никъде не се наблюдават...
Възможно ли е от автоматичните обезвъздушители да смуче въздух, колкото и противоречиво да звучи за затворена система...
Не е нормално при налягане в системата да се засмуква въздух от някъде?
Моля за помощ. Благодаря!
шоп - майстор
Виждал съм няколко системи с ал. радиатори, където разтвора от пропилен гликол и вода правеше реакция с метала от радиаторите и се отделяше газ.

Докато не промиха и наляха дестилирана вода проблема си съществуваше.

Та в този ред на мисли може да е от лирата или от някои фитинги.
LazarGanev - "Велик майстор"
Лирата е алуминиева, котелът е газов, така ли?
ivanovbg - майстор
Дали е работила системата нормално или от нова е така?
съб май 04, 2024 8:22 amivanovbg написа:
Дали е работила системата нормално или от нова е така?
Кой ще търпи такова нещо три години?
kozl - майстор
съб май 04, 2024 12:19 amb1shon написа:
Здравейте,
Имам голям парадокс - затворена система с котел и подово отопление на 2 етажа и една лира в баня на първия етаж.
След обезвъздушаване на системата, след седмица вече в системата има въздух. Чува се по тръбите в котелното, а от автоматичните обезвъздушители излиза малко и то на моменти. Много въздух се събира в лирата в банята на 1вия етаж.
След седмица време отново налягането в системата е много високо и се налага отново да изпусна въздуха през лирата...
Имам автоматични обезвъздушители на котела, на топлата и студена вода на колекторите на 1вия етаж, също така и на топлата и студена вода на колекторите на 2рия етаж...
Течове никъде не се наблюдават...
Възможно ли е от автоматичните обезвъздушители да смуче въздух, колкото и противоречиво да звучи за затворена система...
Не е нормално при налягане в системата да се засмуква въздух от някъде?
Е колко е налягането и в коя точка се измерва?
От обезвъздушителите е възможно да влиза въздух когато налягането при обезвъздушителя спадне под атмосферното. Това е по-вероятно да се случва от обезвъздушителите в най високото място (2 етаж). Също според зависи схемата на движение на водата в системата може да доведе до спад в налягането на дадени участъци под атмосферното.
Има ли изтичане от предпазните клапани?
ivanovbg - майстор
Не съм много на ти с газовите котли, но при колите се случва да надува водната система с газ през изпарителя
ESPACE - майстор
Иванов, колко е налягането на течна фаза LPG в изпарителя на колата? A на NG в тръбата до газовия котел?
Що въобще се обаждате по теми от които хабер си нямате не ми е ясно? Само Лазар и Шоп са наясно, другите просто се упражняват, kozl с най-голямо усърдие, но за сметка на това много далеч от истината.
Само обърквате питащите, на които им е трудно и без това да отсеят зърното от плявата.
vlax - майстор
съб май 04, 2024 10:36 amESPACE написа:
...Що въобще се обаждате по теми от които хабер си нямате не ми е ясно? Само Лазар и Шоп са наясно, другите просто се упражняват, kozl с най-голямо усърдие, но за сметка на това много далеч от истината.
Пропусна Трифун,сега ще ти се разсърди. :-D
:partyman:
съб май 04, 2024 10:43 amvlax написа:
съб май 04, 2024 10:36 amESPACE написа:
...Що въобще се обаждате по теми от които хабер си нямате не ми е ясно? Само Лазар и Шоп са наясно, другите просто се упражняват, kozl с най-голямо усърдие, но за сметка на това много далеч от истината.
Пропусна Трифун,сега ще ти се разсърди. :-D
:partyman:
Не ме е пропуснал- в множеството на невежите съм.
Не се сърдя, макар да не съм се упражнявал.
Явно и ти не си разбрал за какво говори.
Гледай да не изгорят козунаците!

Тема "Проблем с въздух в затворена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: